ООН закликали вивчити можливості геоінженерії для охолодження планети

Екологія Економіка Новини Технології
ООН закликали вивчити можливості геоінженерії для охолодження планети

Швейцарія подала пропозицію на екологічну асамблею ООН щодо можливості створення експертної групи з дослідження ризиків, переваг та неоднозначності технології сонячної геоінженерії (SRM).

Країна ініціювала глобальну дискусію щодо вивчення технології штучного затемнення сонця для зменшення глобального потепління, повідомляє The Guardian.

Асамблея розпочнеться у Кенії наприкінці лютого. Зазначається, що ця технологія маловивчена та потенційно може негативно вплинути на озоновий шар Землі.

Адже вона імітує ефект великого виверження вулкана – наповнення атмосфери часинками діоксиду сірки, які відбивають частину сонячного тепла та світла назад у космос.

Швейцарія пропонує ООН зібрати інформацію про поточні дослідження SRM та створити консультативну групу, яка могла б запропонувати майбутні варіанти. Прихильники пропозиції, включаючи Програму ООН з навколишнього середовища (UNEP), стверджують, що дослідження необхідні для забезпечення багатостороннього нагляду за новими технологіями, що змінюють планету.

В іншому випадку такі технології неконтрольовано можуть випробувати могутні уряди або ж мільярдери. В матеріалі розповіли, що за словами представників американського стартапу Make Sunsets, вони вже провели випробування у Мексиці.

Проте критики стверджують, що таке обговорення загрожуватиме поточній забороні геоінженерії та може призвести до її легалізації. Зокрема вони побоюються, що використання сонячної геоінженерії може негативно вплинути на скорочення викидів вуглецю та озоновий шар планети.

“Мета Швейцарії при поданні пропозиції полягала в тому, щоб усі уряди та відповідні зацікавлені сторони були інформовані про технології SRM, зокрема про можливі ризики та транскордонні наслідки. Намір полягав не в тому, щоб сприяти або активізувати сонячну геоінженерію, а в тому, щоб поінформувати уряди, особливо в країнах, що розвиваються, про те, що відбувається”, – підкреслив посол Швейцарії з питань навколишнього середовища Фелікс Вертлі.

Виконавча директорка UNEP Інгер Андерсен наголосила на важливості глобальної розмови про SRM у своїй вступній промові до делегатів на попередній зустрічі в Найробі.

Вона та її колеги підкреслили, що цей крок є радше попереджувальним, ніж таким, що схвалює технологію.

Зазначається, що Швейцарія пропонувала розглянути питання SRM у 2019 році, але цю тему заблокували США та Саудівська Аравія.

Раніше цю технологію фінансувала промисловість викопного палива. Однак в останні роки її почали підтримувати деякі лідери думок, зокрема актори, філантропи, фінансисти та високотехнологічні підприємці.

Вертлі підкреслив, що у 2024 році дебати щодо SRM просунулися і технологію готові обговорити. Нагадаємо, дослідження вчених з Утрехтського університету, Нідерланди, показало, що критична система течій Атлантичного океану (AMOC) знаходиться під загрозою і може зупинитися, що призведе до катастрофічних кліматичних змін в усьому світі.

Новини

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про надання Україні 61 млрд дол підтримки

Україна отримала черговий транш допомоги від ЄС на 1,5 млрд євро

Anglo American зберігає видобуток залізної руди на стабільному рівні

Постачання критично важливих акумуляторних металів задовольняє сьогоднішній попит

Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Енергетики продовжуватимуть вечірне обмеження постачань для промисловості

Інтерпайп пропонує скоригувати систему бронювання працівників

Канада збільшує видобуток залізної руди

Мініекономіки планує пришвидшити підписання промислового безвізу з ЄС

Канада дозволила компанії Airbus використовувати російський титан

Безпілотники атакували меткомбінат у Ліпецьку, якій постачає сталь для російської оборонки

Рада планує надати переваги працюючому “у білу” бізнесу

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії

Пакистан у березні суттєво збільшив імпорт металобрухту

Сенат США схвалив пакет допомоги Україні на 61 млрд дол

Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢