З вересня минулого року Укрзалізниця майже припинила реалізацію металобрухту

Металургія Новини Теми дня
З вересня минулого року Укрзалізниця майже припинила реалізацію металобрухту

За інформацію Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” починаючи з вересня 2023 року реалізацію металобрухту, що утворювався на підприємствах “Укрзалізниці”, майже повністю припинено. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету Дмитро Кисилевський.

“Це негативно вплинуло на виробничий процес та реалізацію планів виробництва металургійними підприємствами. Тільки у грудні 2023 р., металургійна галузь недоотримала, в тому числі, через значний вплив “фактору УЗ”, понад 20% обсягу від планових поставок металобрухту, що у випадку мартенівського та конвертерного виробництва призвело до надлишкового використання чавуну з одночасним підвищеним зносом обладнання, а у випадку електродугового переплаву взагалі вилилося у скорочення виробництва”, – повідомив він.

Д.Кисилевський також звернув увагу на збільшення зростання обсягів експорту металобрухту. Так, якщо у 2022 році було експортовано 53,6 тис. тонн металобрухту, то у 2023 році цей показник досяг рівня 182,5 тис. тонн, і спостерігається тенденція до збільшення обсягів експорту цієї стратегічної сировини.

Він також повідомив, що на базі комітету відбулась нарада щодо кризової ситуації з продажем металобрухту держкомпанії в який взяли участь голова правління “Укрзалізниці” Євген Лященко, заступник міністра економіки Олексій Соболєв, заступник міністра фінансів Олександр Кава, голова правління “Прозорро.Продажі” Сергій Бут, президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков та представники українських металургійних компаній.

“За підсумками наради очікуємо розблокування продажів металобрухту Укрзалізницею в березні. Забезпечити це має прийняття урядом змін до постанови, що регулює питання відчуження майна УЗ. Від цього виграють всі: залізниця отримає кошти, металурги отримають сировину, яку вони куплять у УЗ”, – підкреслив нардеп.

“Штучної проблеми, яка створила ризик дефіциту брухту для металургії у розпал війни, можна було б уникнути, якби всі учасники процесу розуміли, що стабільна робота промисловості і робочі місця для українців – головна цінність для держави і її представників на чолі компаній та органів влади. Особливо коли йде війна. Сподіваюсь, реалізацію досягнених домовленостей довго чекати не доведеться”, – резюмував Д.Кисилевський.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢