З вересня минулого року Укрзалізниця майже припинила реалізацію металобрухту

Металургія Новини Теми дня
З вересня минулого року Укрзалізниця майже припинила реалізацію металобрухту

За інформацію Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” починаючи з вересня 2023 року реалізацію металобрухту, що утворювався на підприємствах “Укрзалізниці”, майже повністю припинено. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету Дмитро Кисилевський.

“Це негативно вплинуло на виробничий процес та реалізацію планів виробництва металургійними підприємствами. Тільки у грудні 2023 р., металургійна галузь недоотримала, в тому числі, через значний вплив “фактору УЗ”, понад 20% обсягу від планових поставок металобрухту, що у випадку мартенівського та конвертерного виробництва призвело до надлишкового використання чавуну з одночасним підвищеним зносом обладнання, а у випадку електродугового переплаву взагалі вилилося у скорочення виробництва”, – повідомив він.

Д.Кисилевський також звернув увагу на збільшення зростання обсягів експорту металобрухту. Так, якщо у 2022 році було експортовано 53,6 тис. тонн металобрухту, то у 2023 році цей показник досяг рівня 182,5 тис. тонн, і спостерігається тенденція до збільшення обсягів експорту цієї стратегічної сировини.

Він також повідомив, що на базі комітету відбулась нарада щодо кризової ситуації з продажем металобрухту держкомпанії в який взяли участь голова правління “Укрзалізниці” Євген Лященко, заступник міністра економіки Олексій Соболєв, заступник міністра фінансів Олександр Кава, голова правління “Прозорро.Продажі” Сергій Бут, президент “Укрметалургпрому” Олександр Каленков та представники українських металургійних компаній.

“За підсумками наради очікуємо розблокування продажів металобрухту Укрзалізницею в березні. Забезпечити це має прийняття урядом змін до постанови, що регулює питання відчуження майна УЗ. Від цього виграють всі: залізниця отримає кошти, металурги отримають сировину, яку вони куплять у УЗ”, – підкреслив нардеп.

“Штучної проблеми, яка створила ризик дефіциту брухту для металургії у розпал війни, можна було б уникнути, якби всі учасники процесу розуміли, що стабільна робота промисловості і робочі місця для українців – головна цінність для держави і її представників на чолі компаній та органів влади. Особливо коли йде війна. Сподіваюсь, реалізацію досягнених домовленостей довго чекати не доведеться”, – резюмував Д.Кисилевський.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢