Як отримати перший мікрокредит на вигідних умовах?

Новини

Отримання першої позики може бути важливим кроком для тих, хто шукає фінансову підтримку в невеликій сумі. У цій статті ми з Олександром Чудіновичем, кредитним спеціалістом порталу LoanCompas, розглянемо основні кроки, які потрібно виконати для успішного отримання першої позики під 0,01% на день. Ви дізнаєтеся про переваги та недоліки мікрокредитування В Україні під час воєнного стану, особливості перевірки кредитної історії, та як обрати справді надійну МФО.

Що таке мікрокредит та його особливості

Мікрокредит – це невелика сума грошей, яку надає небанківська фінансова організація (МФО) на короткий термін. Основна особливість мікрокредитування полягає в тому, що цей вид кредиту доступний навіть тим, хто не має можливості отримати кредит у банку через погану кредитну історію, наявність прострочень або низький дохід. Мікропозики зазвичай надаються на суму до 10 000 гривень та на термін до 30 днів.

Що стосується відсоткової ставки, то введення воєнного стану призвело за майже 2 року до суттєвого і неконтрольованого зростання відсоткових ставок як у банків, так і у мікрофінансових компаній. Але на мікрофінансовому ринку в кінці 2023 року відбулись суттєві зміни, які призвели до встановлення межі відсоткової ставки у 2,5% на добу, та поступове її зниження у примусовому порядку до 1% в день. Це значно покращує умови кредитування і не дасть недобросовісним мікрофінансовим організаціям встановлювати захмарні ставки до 5% на день, що на додачу супроводжуються ще й суттєвими штрафними санкціями при допущенні першого ж неплатежу.

Переваги мікрокредитування включають швидкість отримання грошей, мінімальні вимоги до кредитної історії та можливість покращити свою кредитну історію через своєчасне погашення позики. Однак, варто враховувати й недоліки мікрокредитування, такі як високі відсоткові ставки та штрафи за прострочення платежів, але регулятор та законодавці прийняли необхідні дії, щоб забезпечити суттєве покращення в цьому напрямку.

Перевірка кредитної історії

Перш ніж звернутися до МФО для отримання мікрокредиту, важливо перевірити свою кредитну історію. Це допоможе вам зрозуміти, як ваша кредитна історія може вплинути на отримання мікрокредиту. Ви можете в онлайн режимі замовити кредитний звіт у провідному вітчизняному кредитному бюро, УБКІ один раз в рік цілком безкоштовно.

LoanCompas рекомендує робити це періодично з метою перевірки даних, особливо, якщо в поточному році у вас були ті чи інші позики. Перевірте актуальність розрахунків, адже інколи кредитори “забувають” внести дані про погашення, що може призвести до відмови при звертанні за новим кредитом.

Вибір надійної МФО

Перед тим, як звернутися до мікрофінансової організації для отримання мікрокредиту, важливо вміти відрізнити вигідний варіант від невигідного. Адже різниця в переплаті може відрізнятись у кілька разів, а також нести додаткові ризики (найчастіший з них попадання на так званих кредитних брокерів, які можуть навісити на позичальника додаткові послуги за оплату.). Ознаки надійної МФО включають наявність ліцензії на фінансову діяльність, позитивні відгуки та рейтинги в Інтернеті, прозорі умови позики та дотримання законодавства про захист прав споживачів.

Перевірка надійності МФО може бути здійснена шляхом ознайомлення з їхнім веб-сайтом, пошуком відгуків в Інтернеті та зверненням до офіційних джерел інформації про фінансову діяльність мікрокредитної компанії. Також варто звернути увагу на умови позики, включаючи відсоткову ставку, комісії та умови погашення позики (наявність комісій).

Кроки отримання першого мікрокредиту

Отримання першого мікрокредиту включає кілька важливих кроків:

  1. Визначення потреб та цілей: перед тим, як звернутися до МФО, важливо визначити, на що саме вам потрібні гроші та які цілі ви плануєте досягти за допомогою мікрокредиту.
  2. Вибір оптимальної суми та терміну позики: ретельно розрахуйте, яку суму грошей вам потрібно та на який термін ви готові погасити позику. Пам’ятайте, що ви повинні бути в змозі погасити позику у встановлений термін.
  3. Заповнення заявки та надання необхідних документів: зверніться до кредитора та заповніть заявку. При заповненні необхідно пред’явити копії паспорту та ІПН, у деяких випадках додаткові документи, що підтверджують вашу особу та доходи.
  4. Оцінка та розгляд заявки: МФО проведе оцінку вашої заявки та кредитної історії. Цей процес може зайняти до години часу, тому будьте терплячими.
  5. Отримання коштів та умови погашення позики: якщо ваша заявка схвалена, ви отримаєте гроші швидким переказом на картку або у вигляді готівки заберете в найближчому офісі. Ознайомтеся з умовами погашення позики та вчасно повертайте заборгованість.

Рекомендації для успішного отримання першого мікрокредиту

Для успішного отримання першого мікрокредиту варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Правильне використання мікрокредиту: використовуйте мікрокредит для реальних потреб та цілей, таких як покупка товарів або послуг, погашення інших зобов’язань або непередбачені витрати. Уникайте неконтрольованого використання мікрокредиту для спекуляцій або непотрібних витрат.
  2. Своєчасне погашення позики: дотримуйтесь умов погашення позики та вчасно здійснюйте платежі.
  3. Встановлення позитивної кредитної історії: успішне погашення першого мікрокредиту допоможе вам встановити позитивну кредитну історію

Висновки

Отримання першого мікрокредиту може бути доступним та швидким способом отримати фінансову підтримку. Важливо визначити свої потреби та цілі, перевірити кредитну історію, вибрати надійну МФО та дотримуватися кроків отримання мікрокредиту. Дотримання рекомендацій щодо використання та погашення позики допоможе вам успішно отримати перший мікрокредит.

Новини

22 Квітня 2024

Нафтогаз готовий підтримувати розвиток біометанової галузі в Україні

Експорт коксу з Китаю у першому кварталі збільшився на 22,6%

Індійські металурги можуть збільшити споживання газу заради скорочення викидів

Борги в енергетиці не мотивують інвесторів будувати нову генерацію

Тариф на електрику підвищать до рівня собівартості її виробництва

Без оптимізованої моделі бронювання доведеться залучати іноземних спеціалістів для відбудови України – К.Оринчак

Екологічна шкода від обстрілів Кураховської ТЕС складає майже мільярд гривень

Завдяки морському коридору Україна збільшила експорт металів

Італія обговорить з ЄС зміни до CBAM

АрселорМіттал Кривий Ріг планує запустити в роботу коксові батареї 

У I кварталі бюджет отримав 650 млн грн від приватизації – ФДМУ

Україна торік експортувала понад 1 млн тонн цементу

Німеччина запропонувала Україні обладнання з закритих енергооб’єктів

Окупанти атакували два термінали в порту Південний

У I кварталі заготівля металобрухту збільшилась майже удвічі

Палата представників США схвалила закон про фінансову допомогу Україні 

ВСІ НОВИНИ ⇢