Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Економіка Новини
Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Україні знадобиться понад 1,26 млрд дол. для відновлення наукової інфраструктури, яка була пошкоджена або знищена протягом двох років широкомасштабної війни. Про це повідомило агентство ООН з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО).

Дослідження показує, що з початку широкомасштабної війни в лютому 2022 року було пошкоджено або знищено 1 443 будівлі та лабораторії, а також 750 одиниць наукового обладнання.

Як зазначається, відновлення цих будівель коштуватиме понад 1,21 млрд дол. – з них 980,5 млн дол. лише для університетів, оскільки вони зазнали найбільших втрат.

Підкреслено, що найбільше постраждала наукова інфраструктура Харківської області, де найбільших збитків зазнали Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (116,5 млн дол.) та Національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова (104,1 млн дол.).

Окрім самих будівель, було пошкоджено понад 750 одиниць науково-технічного обладнання, з яких 643 одиниці не підлягають відновленню. Сюди входить обладнання, що використовується в широкому спектрі дослідницької діяльності. Загальна вартість відновлення цього дослідницького обладнання оцінюється в 45,9 млн дол.

“Тимчасова окупація територій російськими військами також має значний вплив: 18 наукових інститутів були змушені переїхати, деякі з них проводили дослідження місцевого біорізноманіття та екології, які не можуть продовжуватись дистанційно”, – йдеться в повідомленні. Також зазначається, що війна змусила українських науковців переміщуватися по країні й навіть за кордон, водночас умови їх праці значно погіршилися.

У лютому 2022 року в державному дослідницькому секторі працювало 88 629 науковців. Відтоді 12% (10 429) цих дослідників і професорів із 524 установ і університетів були змушені переїхати в інше місце в Україні (4 887) або за кордон (5 542).

Наразі найбільше українських науковців у вигнанні перебуває в Німеччині та Польщі. Кількість науковців, зайнятих у державному науково-дослідному секторі України, скоротилася на 4 958 осіб (5,3%).

Новини

22 Квітня 2024

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

Нафтогаз готовий підтримувати розвиток біометанової галузі в Україні

Експорт коксу з Китаю у першому кварталі збільшився на 22,6%

Індійські металурги можуть збільшити споживання газу заради скорочення викидів

Борги в енергетиці не мотивують інвесторів будувати нову генерацію

Тариф на електрику підвищать до рівня собівартості її виробництва

Без оптимізованої моделі бронювання доведеться залучати іноземних спеціалістів для відбудови України – К.Оринчак

Екологічна шкода від обстрілів Кураховської ТЕС складає майже мільярд гривень

Завдяки морському коридору Україна збільшила експорт металів

Італія обговорить з ЄС зміни до CBAM

АрселорМіттал Кривий Ріг планує запустити в роботу коксові батареї 

У I кварталі бюджет отримав 650 млн грн від приватизації – ФДМУ

ВСІ НОВИНИ ⇢