Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Економіка Новини
Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Україні знадобиться понад 1,26 млрд дол. для відновлення наукової інфраструктури, яка була пошкоджена або знищена протягом двох років широкомасштабної війни. Про це повідомило агентство ООН з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО).

Дослідження показує, що з початку широкомасштабної війни в лютому 2022 року було пошкоджено або знищено 1 443 будівлі та лабораторії, а також 750 одиниць наукового обладнання.

Як зазначається, відновлення цих будівель коштуватиме понад 1,21 млрд дол. – з них 980,5 млн дол. лише для університетів, оскільки вони зазнали найбільших втрат.

Підкреслено, що найбільше постраждала наукова інфраструктура Харківської області, де найбільших збитків зазнали Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (116,5 млн дол.) та Національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова (104,1 млн дол.).

Окрім самих будівель, було пошкоджено понад 750 одиниць науково-технічного обладнання, з яких 643 одиниці не підлягають відновленню. Сюди входить обладнання, що використовується в широкому спектрі дослідницької діяльності. Загальна вартість відновлення цього дослідницького обладнання оцінюється в 45,9 млн дол.

“Тимчасова окупація територій російськими військами також має значний вплив: 18 наукових інститутів були змушені переїхати, деякі з них проводили дослідження місцевого біорізноманіття та екології, які не можуть продовжуватись дистанційно”, – йдеться в повідомленні. Також зазначається, що війна змусила українських науковців переміщуватися по країні й навіть за кордон, водночас умови їх праці значно погіршилися.

У лютому 2022 року в державному дослідницькому секторі працювало 88 629 науковців. Відтоді 12% (10 429) цих дослідників і професорів із 524 установ і університетів були змушені переїхати в інше місце в Україні (4 887) або за кордон (5 542).

Наразі найбільше українських науковців у вигнанні перебуває в Німеччині та Польщі. Кількість науковців, зайнятих у державному науково-дослідному секторі України, скоротилася на 4 958 осіб (5,3%).

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢