Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Економіка Новини
Україні необхідно понад 1,26 млрд дол для відновлення наукової інфраструктури

Україні знадобиться понад 1,26 млрд дол. для відновлення наукової інфраструктури, яка була пошкоджена або знищена протягом двох років широкомасштабної війни. Про це повідомило агентство ООН з питань освіти, науки й культури (ЮНЕСКО).

Дослідження показує, що з початку широкомасштабної війни в лютому 2022 року було пошкоджено або знищено 1 443 будівлі та лабораторії, а також 750 одиниць наукового обладнання.

Як зазначається, відновлення цих будівель коштуватиме понад 1,21 млрд дол. – з них 980,5 млн дол. лише для університетів, оскільки вони зазнали найбільших втрат.

Підкреслено, що найбільше постраждала наукова інфраструктура Харківської області, де найбільших збитків зазнали Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (116,5 млн дол.) та Національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова (104,1 млн дол.).

Окрім самих будівель, було пошкоджено понад 750 одиниць науково-технічного обладнання, з яких 643 одиниці не підлягають відновленню. Сюди входить обладнання, що використовується в широкому спектрі дослідницької діяльності. Загальна вартість відновлення цього дослідницького обладнання оцінюється в 45,9 млн дол.

“Тимчасова окупація територій російськими військами також має значний вплив: 18 наукових інститутів були змушені переїхати, деякі з них проводили дослідження місцевого біорізноманіття та екології, які не можуть продовжуватись дистанційно”, – йдеться в повідомленні. Також зазначається, що війна змусила українських науковців переміщуватися по країні й навіть за кордон, водночас умови їх праці значно погіршилися.

У лютому 2022 року в державному дослідницькому секторі працювало 88 629 науковців. Відтоді 12% (10 429) цих дослідників і професорів із 524 установ і університетів були змушені переїхати в інше місце в Україні (4 887) або за кордон (5 542).

Наразі найбільше українських науковців у вигнанні перебуває в Німеччині та Польщі. Кількість науковців, зайнятих у державному науково-дослідному секторі України, скоротилася на 4 958 осіб (5,3%).

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢