Законопроєкт про мобілізацію: ухилянтам не блокуватимуть рахунки

Економіка Новини
Законопроєкт про мобілізацію: ухилянтам не блокуватимуть рахунки

Комітет ВРУ відхилив із законопроєкту про мобілізацію норму про блокування рахунків ухилянтів. Натомість норма щодо обмежень керування транспортним засобом була залишена. Про це повідомляє народний депутат, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександра Федієнка в ефірі телемарафону.

“Комітет відхилив всі дискримінаційні норми, які були, до речі. А була залишена норма суто щодо обмежень керування транспортним засобом. Підкреслю – обмеження керування транспортним засобом”, – заявив Федієнко.

На уточнення які саме дискримінаційні правки були відхилені він сказав, що це стосується обмежень користуватися банківськими картками, бо це призвело паніку, коли люди почали знімати з банківських рахунків готівку.

“Тобто я хочу наголосити, що закон вибудовується з точки зору норм права як рамковий механізм, а механізм виконання – це вже підзаконні документи. Тобто ми повинні були залишити норми щодо обмеження керування, якщо це є ухилянт. І якщо визнано ТЦК, що він є ухилянтом. Далі думаю буде якийсь там сумісний реєстр з Нацполом, де, наприклад, буде внесено, що ця людина ухилянт. Як зараз, до речі, це і є. Або в розшуку. Знову ж таки як зараз це і є”, – пояснив нардеп.

Він зауважив, що навіть зараз ТЦК може визначати ухилянтом особу згідно з діючим законодавством. А щодо обмеження прав якихось, то дійсно було передбачено в цьому законі, що суд визначає відповідні обмеження. Але вони були скасовані Комітетом.

“І обмежується права керування, якщо, наприклад поліцейський зупиняє транспортний засіб, перевіряє посвідчення водія, то звісно у своєму реєстрі він буде дивитися чи це ухилянт. І поліцейський згідно з адміністративним кодексом має виконати свої повноваження….Я так розумію, що це поліцією буде розроблений відповідний підзаконний документ”, – каже Федієнко.

Але, за його словами “станом на вчора” була підтримана Комітетом правка, яка скасовує механізми, які закладені саме в цьому законі про мобілізацію.

“Питання в тому, що ця норма стосувалася саме діючого адміністративного кодексу і була пропозиція перенести саме механізм виконання цієї норми щодо обмеження в закон про адміністративні правопорушення. І зараз цим Комітет і займається”, – додав нардеп.

Нагадаємо, 25 грудня Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Але через низку зауважень цей проєкт було відкликано 11 січня. Після чого, 30 січня в Раду внесли оновлений законопроєкт.

7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про мобілізацію. Прийняти його у другому читанні планували наприкінці лютого, але розгляд та внесення правок до проекту закону затягнулися до середини березня.

Новини

16 Квітня 2024

Обсяг металобрухту на майданчиках Міноборони до кінця року може сягнути 200 тисяч тонн

Металургійна промисловість Європи потребує 5 млн тонн водню на рік для декарбонізації

МВФ прогнозує зростання ВВП України цьогоріч до 3,2%

Поляки розблокували пункт пропуску Долгобичув-Угринів

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Бронювання працює неефективно: кожен шостий працівник мобілізований – Петрук

Акціонери US Steel схвалили злиття з Nippon Steel

Компанія Дерипаски втратить 36% експорту внаслідок нових санкцій США та Великої Британії 

Українські металургійні компанії у березні скоротили експорт напівфабрикатів на 38,7%

Києву загрожують відключення світла за графіком – ДТЕК

Польська JSW скоротить видобуток вугілля на 850 тисяч тонн

АМКР збільшив виплавку сталі на 93% 

За три місяці китайські металурги відвантажили за кордон 25,8 млн тонн сталі

Майже 19 тисяч компаній переїхали по Україні від початку великої війни

Споживання сталі в Україні впало на чверть у 1 кварталі

Нафтогаз готовий викупити весь газ, запропонований українськими видобувниками

ВСІ НОВИНИ ⇢