США витратить 425 млн на декарбонізацію вугільних громад

Екологія Економіка Металургія Новини
США витратить 425 млн на декарбонізацію вугільних громад

Міністерство енергетики США виділить $425 мільйонів на фінансування проєктів зеленої енергії та промислової декарбонізації в колишніх вугільних регіонах. Фінансування зможуть отримати проєкти від малого та середнього бізнесу, повідомляє ESG Today.

Зазначається, що такі інвестиції відкриють другий раунд грантової програми з передового виробництва та переробки, яку започаткували в рамках Двопартійного закону про інфраструктуру (BIL).

Вона покликана підтримати виробничі проєкти в енергетичних громадах, які пережили закриття вугільних шахт або вугільних електростанцій. У матеріалі розповіли, що пріорітетне фінансування надаватимуть проєктам з: виробництва зеленої енергії та ресайклінгу, зокрема для проєктів зі створення, переоснащення або розширення існуючих виробничих або переробних потужностей; декарбонізації промисловості, зокрема будівництво або модернізація виробничих потужностей для суттєвого скорочення викидів парникових газів та створення низьковуглецевих матеріалів.

Додається, що програма охоплюватиме громади де вугільні шахти або електростанції закрили після 1999 року. А також для підприємств з річним обсягом продажів менш ніж $100 мільйонів та кількістю працівників до 500 осіб.

“Міністерство енергетики використовує історичні інвестиції в плані президента США Джо Байдена “Інвестиції в Америку”, щоб розширити економічні можливості, щоб колишні вугільні громади могли повною мірою скористатися перевагами переходу на чисту енергію та продовжувати відігравати провідну роль в енергетиці нашої країни”, – сказала міністрка енергетики США Дженніфер М. Гранхольм.

Варто додати, що програму підтримки декарбонізації промисловості також запустили у Німеччині, а саме схему субсидій для стимулювання інвестицій.

Так міністр енергетики Роберт Хабек анонсував виділення €4 мільярдів на програми зі скорочення викидів при виробництві скла, сталі та паперу, повідомляє France 24. Восени виділять додаткові €19 мільярдів субсидій.

“Ми є першою індустріальною країною, яка запровадила це”, – сказав Хабек, назвавши цю схему інноваційним, новим інструментом, який скоротить бюрократію, стимулюватиме технологічні інновації та допоможе Німеччині досягти своїх кліматичних цілей.

За його словами, кліматичні контракти укладатимуться на 15 років, а уряд надаватиме субсидії тим фірмам, які зможуть декарбонізувати свої виробничі процеси з найменшими витратами. Хабек пояснив, що програма, окрім боротьби зі зміною клімату, допоможе стимулювати економіку.

Адже промисловість потерпає від спаду виробництва, інфляції, слабкого світового попиту і стрімкого зростання цін на енергоносії після повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Очікується, що схема допоможе скоротити викиди вуглецю в промисловості на 350 мільйонів тонн до 2045 року, згідно з даними міністерства економіки. Хабек додав, що програма субсидій також є відповіддю на зелені стимули, запропоновані Законом про зниження інфляції в США (IRA). Адже деякі німецькі фірми вже розглядають можливість перенесення виробництва за кордон.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢