Споживання оцинкованого прокату в Україні продовжуватиме зростати

Інфографіка Металургія Новини Теми дня

У 2023 році споживання прокату з оцинкованим покриттям в Україні збільшилось на 41% у порівнянні з попереднім роком, до 243 тис тонн. Про це повідомив директор з продажів у сфері металообробки Метінвест СМЦ Денис Ярко на комітеті Українського центру сталевого будівництва з покрівельних, фасадних конструкцій та ЛСТК.

За його словами, збільшення обсягів споживання відбулось через появу нових проектів та зріст попиту у сегменті цивільного будівництва та кінцевого споживача.

Внутрішнє виробництво прокату з оцинкованим покриттям у минулому році скоротилось на 42%, до 103 тис тонн. Скорочення виробництва пов’язано з дефіцитом електроенергії у першому кварталі минулого року.

Експортні поставки вітчизняних виробників знизились на 73%, до 24 тис тонн. В той же час імпорт прокату з оцинкованим покриттям у минулому році збільшився на 80 тис тонн у порівнянні з попереднім роком, до 164 тис тонн.

Зокрема турецькі виробники збільшили постачання своєї продукції до України понад удвічі, до 116,8 тис тонн. Також до України минулого року було імпортовано 13,6 тис тонн польського, 12,7 тис тонн словацького прокату та 8,8 тис тонн румунського з оцинкованим покриттям. Зростання постачань польського та румунського прокату склало 24% та 70% відповідно, а імпорт з Румунії зріс у понад чотири рази. Виробники з інших країн постачали на український ринок незначні обсяги продукції.

За прогнозами Д.Ярко у 2024 році споживання прокату з оцинкованим покриттям в Україні збільшиться на 19%, до 289 тис тонн. Він підкреслив, що потужності лінії ТОВ “Юністіл” складає близько 100 тис тонн на рік і поставки продукції, які не можуть бути виготовлені на підприємстві будуть забезпечуватись з країн ЄС та Туреччини.

Треба відмітити, що обсяг споживання оцинкованого прокату в Україні у 2022 році скоротився на 44% р/р. – до 172 тис. т. (2021-го – 308 тис. т). В той же час внутрішнє виробництво прокату з оцинкованим покриттям скоротилося на 74% р./р. – до 127 тис. т (2021-го – 493 тис. т).

За словами Д. Ярко, ключові причини падіння ринку полягають у наслідках війни в Україні та падіння внутрішнього попиту через призупинення більшості комерційних проектів та житлового будівництва. Крім того, внаслідок бойових дій було зупинено провадження оцинкованого прокату на ММК ім. Ілліча, а на заводах «Юністил» та «Модуль-Україна» випуск продукції знизився через перебої у постачанні електроенергії.

“Експорт прокату з оцинкованим покриттям з України у 2022 році впав на 85% р./м. – до 42 тис. т (2021-го – 277 тис. т). Імпорт оцинкування у 2022 році зріс на 27% р/р. – До 84 тис. тонн”, – сказав Д. Ярко.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢