Європарламент визначив долю конфіскованих російських активів

Економіка Новини
Європарламент визначив долю конфіскованих російських активів

Європейський парламент ухвалив нову законодавчу резолюцію щодо директиви про виявлення та арешт активів кримінального походження, яка дасть змогу оперативно заморожувати та конфісковувати ці гроші на території ЄС. Як повідомляє Deutsche Welle, резолюцію ухвалили у середу, 13 березня.

У документі йдеться про те, що російські активи, конфісковані через її агресивну війну, мають стати “внеском у відбудову України”.

Також повідомляється, що Єврокомісія повинна розробити рекомендації щодо використання конфіскованих активів і майна для компенсації, реституції та репарацій державам, які постраждали від міжнародних злочинів.

“Якщо активи були конфісковані у зв’язку з російською агресивною війною проти України або пов’язаними з цим злочинами (…), то ці активи або чисті доходи, отримані в результаті ліквідації таких активів мають бути спрямовані на внески у відбудову України”, – наголошується у резолюції.

Наразі російські активи на Заході заморожені, але не конфісковані. Тобто Росія не може розпоряджатися цими активами, але залишається їхнім власником.

У західних країнах останнім часом дедалі активніше обговорюють передачу Україні заморожених російських активів чи бодай прибутків від них. У кращому випадку Україна зможе використати їх вже в кінці цього року, розповів віце-прем’єр з відновлення – міністр з розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

Financial Times з посиланням на європейських чиновників зазначило, що Євросоюз може надати Україні перший прибуток від заморожених активів РФ вже у липні цього року. “Після кількох місяців суперечок перший грошовий транш може бути виплачено вже в липні, якщо Брюссель зможе отримати схвалення держав-членів”, – йдеться у статті.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢