Світова торгівля сталевим брухтом скоротиться на близько 15%

Економіка Металургія Новини
Світова торгівля сталевим брухтом скоротиться на близько 15%

Світова торгівля сталевим брухтом скоротиться на близько 15% до 2030 року – з 110 млн т до 93 млн т. Про це йдеться в дослідженні Boston Consulting Group (BCG), пише GMK-центр.

Наразі світовій торгівлі підпадає близько 17% річного світового обсягу збору брухту (≈110 млн т). При цьому, Туреччина є залежною в поставках від Євросоюзу, США, Великої Британії та РФ на рівні 25 млн т переважно низькосортного брухту щорічно. Зокрема, США є настільки важливим постачальником сировини на турецький ринок, що металурги Туреччини створили в Північній Америці підрозділи з постачання.

Водночас США відчувають нестачу високосортного брухту й імпортують сировину з Канади. Тим часом Японія експортує свій надлишок до Південної Кореї, Південно-Східної Азії та Китаю.

«Оскільки доступність брухту поступово скорочуватиметься, ми очікуємо, що світова торгівля буде поступово знижуватися – на рівні 93 млн т до 2030 року. Внутрішнє споживання зростає, а країни-експортери утримуються від відвантажень за кордон», – йдеться у звіті.

Основного зниження торгівлі зазнають ринки США та ЄС, зокрема через обмежувальні заходи. Очікується, що поставки брухту з Канади в США впадуть на 50% до 2030 року, а європейський експорт – майже на 25%.

«Країни, які закривають більшу частину потреб у брухті шляхом імпорту, зазнаватимуть значного впливу, якщо не зможуть забезпечити достатню кількість збору сировини на внутрішніх ринках, або виробництво на альтернативній сировині, зокрема чавуні, DRI або HBI», – додає BCG.

Деякі ринки, які швидко розвиваються, зокрема Індія, залишаються особливо вразливими. Скорочення поставок брухту на індійський ринок підвищить вартість виробництва сталі електродуговими печами (ЕДП) й поставить під загрозу амбіції з декарбонізації.

«Уряди повинні вивчити способи боротьби з дефіцитом брухту, особливо з огляду на те, що вітчизняна сталеливарна промисловість має важливе значення для інших критично важливих секторів і глобальної економічної конкурентоспроможності», – резюмує BCG.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢