Малайзія та Індонезія відвоюють частку Китаю у постачанні плоского прокату до Туреччини

Металургія Новини
Малайзія та Індонезія відвоюють частку Китаю у постачанні плоского прокату до Туреччини

Розширення сталеливарних потужностей у Малайзії та Індонезії на чолі з компаніями Eastern Steel і Dexin Steel цього року, найімовірніше, перекроїть турецький імпортний ринок у майбутньому, повідомляє Argus.

Минулого року Китай був головним постачальником плоского прокату до Туреччини, обсяги поставок зросли внаслідок початку війни в Україні в 2021 році та зростання китайського експорту на тлі млявого внутрішнього попиту. Китай може й надалі залишатися ключовим джерелом для турецьких покупців, але на його частку на імпортному ринку країни можуть вплинути нові продавці.

Наприкінці цього року малайзійська Eastern Steel введе в експлуатацію 3,5 млн т/рік плоского прокату. За словами джерела в компанії, виробник має намір експортувати близько 2,2 млн т/рік гарячекатаного рулону (HRC) за кордон, причому ключовим ринком збуту є Туреччина.

Малайзія вже користується перевагами угоди про вільну торгівлю (УВТ) з Туреччиною, яка звільняє імпорт сталевої продукції від сплати мита у розмірі 13-15%.

Аналогічно, Індонезія перебуває в процесі завершення роботи над власною угодою про ЗВТ з Туреччиною, переговори щодо якої ще тривають. Це робить проект індонезійського виробника сталі Dexin Steel з відкриття нового заводу з виробництва плоского прокату потужністю 4 млн т/рік з нержавіючої та вуглецевої сталі ще одним потенційним джерелом безмитного імпорту для турецьких покупців.

Перспектива запровадження цього року антидемпінгових мит на китайський, індійський, російський і японський прокат також може сприяти підвищенню інтересу до плоского прокату з боку альтернативних постачальників і зростанню його споживання.

“Малайзія буде ключовою в ланцюжку поставок сталі до Туреччини в майбутньому”, – сказав один з учасників ринку. Покупець, який активно працює на експортному ринку, висловив готовність купувати сталь з Малайзії щомісяця, щойно їхні потужності будуть запущені. Минулого року Туреччина імпортувала 150 тис тонн плоского прокату з країн АСЕАН, з яких 98 тис  тонн надійшло з Індонезії, а решта 52 тис тонн – з В’єтнаму. Імпорт з країн АСЕАН до Туреччини може зрости за підтримки Малайзії, в той час як роль Індонезії залежатиме від результатів переговорів про ЗВТ.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢