Малайзія та Індонезія відвоюють частку Китаю у постачанні плоского прокату до Туреччини

Металургія Новини
Малайзія та Індонезія відвоюють частку Китаю у постачанні плоского прокату до Туреччини

Розширення сталеливарних потужностей у Малайзії та Індонезії на чолі з компаніями Eastern Steel і Dexin Steel цього року, найімовірніше, перекроїть турецький імпортний ринок у майбутньому, повідомляє Argus.

Минулого року Китай був головним постачальником плоского прокату до Туреччини, обсяги поставок зросли внаслідок початку війни в Україні в 2021 році та зростання китайського експорту на тлі млявого внутрішнього попиту. Китай може й надалі залишатися ключовим джерелом для турецьких покупців, але на його частку на імпортному ринку країни можуть вплинути нові продавці.

Наприкінці цього року малайзійська Eastern Steel введе в експлуатацію 3,5 млн т/рік плоского прокату. За словами джерела в компанії, виробник має намір експортувати близько 2,2 млн т/рік гарячекатаного рулону (HRC) за кордон, причому ключовим ринком збуту є Туреччина.

Малайзія вже користується перевагами угоди про вільну торгівлю (УВТ) з Туреччиною, яка звільняє імпорт сталевої продукції від сплати мита у розмірі 13-15%.

Аналогічно, Індонезія перебуває в процесі завершення роботи над власною угодою про ЗВТ з Туреччиною, переговори щодо якої ще тривають. Це робить проект індонезійського виробника сталі Dexin Steel з відкриття нового заводу з виробництва плоского прокату потужністю 4 млн т/рік з нержавіючої та вуглецевої сталі ще одним потенційним джерелом безмитного імпорту для турецьких покупців.

Перспектива запровадження цього року антидемпінгових мит на китайський, індійський, російський і японський прокат також може сприяти підвищенню інтересу до плоского прокату з боку альтернативних постачальників і зростанню його споживання.

“Малайзія буде ключовою в ланцюжку поставок сталі до Туреччини в майбутньому”, – сказав один з учасників ринку. Покупець, який активно працює на експортному ринку, висловив готовність купувати сталь з Малайзії щомісяця, щойно їхні потужності будуть запущені. Минулого року Туреччина імпортувала 150 тис тонн плоского прокату з країн АСЕАН, з яких 98 тис  тонн надійшло з Індонезії, а решта 52 тис тонн – з В’єтнаму. Імпорт з країн АСЕАН до Туреччини може зрости за підтримки Малайзії, в той час як роль Індонезії залежатиме від результатів переговорів про ЗВТ.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢