48% українців не готові до жодних додаткових витрат заради зеленого переходу

Екологія Економіка Новини
48% українців не готові до жодних додаткових витрат заради зеленого переходу

48% українців не готові до жодних додаткових витрат або дій задля досягнення енергетичної незалежності, однак таку ціль підтримує 50% респондентів. Такі показники практично не змінились у порівнянні з 2023 роком, однак українці стали менше підтримувати заходи з озеленення та декарбонізації енергетичного сектору, йдеться в аналітичній записці на основі всеукраїнського соцопитування агенції ФАМА “Україна майбутнього”.

Опитування також показало, що 59% українців підтримують доступні ціни на газ, електроенергію і тепло.

“Попри високий рівень підтримки енергетичної незалежності, 48% респондентів не готові до жодних додаткових витрат або дій задля її досягнення, – розповіли аналітики. – 40,4% опитаних готові скоротити власне споживання електроенергії. Таку цифру можна пояснити перш за все прагненням українців скоротити власні витрати на електроенергію”.

K

Зазначається, що частина українців, які підтримували перехід на відновлювальні джерела енергії зменшилася з 30,4% у 2023 році до 25,4%, а скорочення шкідливого впливу на довкілля з 35,1% до 14,7%.

Аналітики наголосили, що найнижчу підтримку отримали: розвиток малих установок з виробництва електроенергії з метою децентралізації – 13,4%; перетворення України на експортера енергії – 13,0%; скорочення шкідливого впливу на довкілля (14,7%).

Опитування показало, що перехід на сонячну, вітрову та біоенергетику підтримує 25,4% українців. Також не дуже популярним заходом виявилася енергоефективність, яку обрало 19,3% респондентів. Однак у 2023 році її підтримувало лише 14,6%.

Аналітики припустили, що зменшення підтримки озеленення та декарбонізації енергетичного сектору може бути пов’язано з: недостатністю інформаційно-просвітницької роботи зокрема і задля досягнення енергетичної незалежності; загостренням питання енергетичної бідності населення, коли переважає підтримка заходів зі зниження цін.

Зазначається, що до зростання цін готові 13,2% громадян, але за умови розвитку зелених джерел енергії. Зі збільшенням податків можуть погодитись 5,8% опитаних, а зі зростанням цін на електроенергію та природний газ – 4,9%.

Нагадаємо, соціологічне дослідження наприкінці 2022 року показало, що понад 40% українців взагалі не готові платити більше в 1,5-2 рази за більш екологічні комунальні послуги, електричний громадський транспорт та доступ до якісної питної води.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢