48% українців не готові до жодних додаткових витрат заради зеленого переходу

Екологія Економіка Новини
48% українців не готові до жодних додаткових витрат заради зеленого переходу

48% українців не готові до жодних додаткових витрат або дій задля досягнення енергетичної незалежності, однак таку ціль підтримує 50% респондентів. Такі показники практично не змінились у порівнянні з 2023 роком, однак українці стали менше підтримувати заходи з озеленення та декарбонізації енергетичного сектору, йдеться в аналітичній записці на основі всеукраїнського соцопитування агенції ФАМА “Україна майбутнього”.

Опитування також показало, що 59% українців підтримують доступні ціни на газ, електроенергію і тепло.

“Попри високий рівень підтримки енергетичної незалежності, 48% респондентів не готові до жодних додаткових витрат або дій задля її досягнення, – розповіли аналітики. – 40,4% опитаних готові скоротити власне споживання електроенергії. Таку цифру можна пояснити перш за все прагненням українців скоротити власні витрати на електроенергію”.

K

Зазначається, що частина українців, які підтримували перехід на відновлювальні джерела енергії зменшилася з 30,4% у 2023 році до 25,4%, а скорочення шкідливого впливу на довкілля з 35,1% до 14,7%.

Аналітики наголосили, що найнижчу підтримку отримали: розвиток малих установок з виробництва електроенергії з метою децентралізації – 13,4%; перетворення України на експортера енергії – 13,0%; скорочення шкідливого впливу на довкілля (14,7%).

Опитування показало, що перехід на сонячну, вітрову та біоенергетику підтримує 25,4% українців. Також не дуже популярним заходом виявилася енергоефективність, яку обрало 19,3% респондентів. Однак у 2023 році її підтримувало лише 14,6%.

Аналітики припустили, що зменшення підтримки озеленення та декарбонізації енергетичного сектору може бути пов’язано з: недостатністю інформаційно-просвітницької роботи зокрема і задля досягнення енергетичної незалежності; загостренням питання енергетичної бідності населення, коли переважає підтримка заходів зі зниження цін.

Зазначається, що до зростання цін готові 13,2% громадян, але за умови розвитку зелених джерел енергії. Зі збільшенням податків можуть погодитись 5,8% опитаних, а зі зростанням цін на електроенергію та природний газ – 4,9%.

Нагадаємо, соціологічне дослідження наприкінці 2022 року показало, що понад 40% українців взагалі не готові платити більше в 1,5-2 рази за більш екологічні комунальні послуги, електричний громадський транспорт та доступ до якісної питної води.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢