Де знайти будинки, в яких мешкали знані письменники: підказує сайт “Мій Київ”

Новини

У Києві є багато унікальних музеїв. Особливе місце посідають будинки-музеї, де мешкали відомі письменники. Побувати на екскурсіях у таких музеях може бути цікавим не лише шанувальникам літератури, а й усім киянам та гостям міста. Можна подивитися, як жили відомі особистості, познайомитися ближче з їхньою творчістю. Пропонуємо ознайомитись з інформацією від My-Kiev.com про київські будинки-музеї, де мешкали відомі письменники.

Музей Максима Рильського

У районі Голосієво, у будинку Максима Фадєєвича знаходиться будинок-музей Максима Рильського. Він прожив у цьому будинку 13 років. Саме в ці роки письменник написав свої найвідоміші твори: збірку «Зимові записи», збірку «Троянди та виноград», збірку «Вечірні розмови».

Дом-музей Максима Рыльского

Цікаво, що будинок було збудовано за кресленнями Максима Рильського. Будинок двоповерховий. Музей тут було відкрито 1966 року. Багато для музею зробили сини поета, його колеги та близькі друзі. У музеї Максима Рильського зібрано речі письменника, його особисту бібліотеку, рукописи творів з підписом автора. Також тут можна познайомитись із листуваннями письменника, його фотографіями. У музеї знаходяться плівки із записами голосу поета.

Музей Лесі Українки

На вулиці Саксаганського знаходиться будинок-музей Лесі Українки. У цьому будинку з 1899 по 1909 роки мешкала родина Лариси Косач-Квітки. Поетеса жила тут не весь час. Взимку вона виїжджала на південь за станом здоров’я. Будинок двоповерховий. На першому поверсі знаходиться меморіальна квартира родини Лесі Українки, яка складається з п’яти кімнат: кімнати Лесі Українки, її мами, брата, їдальні та вітальні. На другому поверсі музею знаходиться літературна експозиція письменниці.

Музей Леси Украинки

У будинку-музеї відтворено побут тогочасного дому. Тут є особисті речі Лесі Українки, її вишивки, різні сувеніри, які вона привезла з подорожей, картини, які малювала письменниця. Також можна побачити рукописи Лесі Українки, портрети поетеси, книги, які вона читала.

Будинок-музей Тараса Григоровича Шевченка

У Києві знаходиться три музеї Т.Г. Шевченка. Меморіальний будинок-музей розташований на провулку Тараса Шевченка 8-а. Будинок був збудований у 1835 році, і вважається раритетом київської споруди. У цьому будинку мешкав секретар Іван Житницький, у якого й оселився поет. Разом з ним тут також жили два його друзі: поет Олександр Афанасьєв-Чужбинський та художник Михайло Сажин. Тарас Шевченко прожив тут з весни 1846 року до свого арешту (1847 р.). У будинку було 4 кімнати, кухня та пральня. Поруч із будинком був розбитий сад. Шевченко жив у невеликій кімнаті та займав майстерню на масандрі.

Дом Т.Г. Шевченко

У 1928 році у цьому будинку було відкрито музей Т.Г. Шевченка. У воєнні роки музей дуже постраждав. Сучасна експозиція музею була розроблена у 1990-ті роки. Експозиція розкриває тему перебування поета у Києві та період його проживання у цьому будинку.

Новини

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про надання Україні 61 млрд дол підтримки

Україна отримала черговий транш допомоги від ЄС на 1,5 млрд євро

Anglo American зберігає видобуток залізної руди на стабільному рівні

Постачання критично важливих акумуляторних металів задовольняє сьогоднішній попит

Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Енергетики продовжуватимуть вечірне обмеження постачань для промисловості

Інтерпайп пропонує скоригувати систему бронювання працівників

Канада збільшує видобуток залізної руди

Мініекономіки планує пришвидшити підписання промислового безвізу з ЄС

Канада дозволила компанії Airbus використовувати російський титан

Безпілотники атакували меткомбінат у Ліпецьку, якій постачає сталь для російської оборонки

Рада планує надати переваги працюючому “у білу” бізнесу

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії

Пакистан у березні суттєво збільшив імпорт металобрухту

Сенат США схвалив пакет допомоги Україні на 61 млрд дол

Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢