Створення умов для декарбонізації металургії має стати пріоритетом ЄС

Екологія Економіка Металургія Новини
Створення умов для декарбонізації металургії має стати пріоритетом ЄС

Забезпечення сприятливих умов для декарбонізації сталеливарного сектору повинно стати пріоритетом для ЄС. Вироблена в Європі «зелена» сталь відіграє стратегічну роль, оскільки дозволяє створити економіку з нульовим рівнем викидів. Про це заявила Європейська сталеливарна асоціація (EUROFER) під час Діалогу про чистий перехід в металургії, пише GMK-центр.

Як зауважили в галузевій асоціації, у 2023 році було зафіксовано найнижчий рівень виплавки сталі в Європі за всю історію, низка заводів простоювала, що призвело до негативних наслідків для працівників.

«Забезпечення сприятливих умов для короткострокової життєздатності та декарбонізації сталеливарного сектору повинно стати першочерговим завданням на порядку денному ЄС», – зауважили в EUROFER.

Як зазначив гендиректор EUROFER Аксель Еггерт, за останні кілька років блок та країни-члени започаткували низку ініціатив, спрямованих на підтримку переходу європейської промисловості до вуглецевої нейтральності. Однак існують вузькі місця, і ці питання залишаються невирішеними. До них відносяться постачання низьковуглецевої енергії за міжнародними конкурентними цінами, створення провідних ринків для європейської «зеленої» сталі, заходи, спрямовані на подолання надлишкових потужностей з високим рівнем викидів на світовому ринку. Тому в асоціації закликають політиків вжити швидких заходів для збереження виробництва сталі в ЄС.

Європейська металургія, зазначили в EUROFER, є лідером у декарбонізації на глобальному рівні з приблизно 60 низьковуглецевими проєктами з 80 запланованих у всьому світі. Проте потреби в капітальних інвестиціях становлять €31 млрд, операційні витрати – €54 млрд. Лідерство металургійної промисловості ЄС знаходиться під загрозою через ціни на енергоносії, які в 4-6 разів вищі, ніж ті, що платять конкуренти європейських виробників, глобальний неринковий надлишок потужностей, державні субсидії, несправедливу торгову практику та нерівні кліматичні амбіції.

У асоціації нагадали: як зазначено в галузевому маніфесті на 2024-2029 роки, є п’ять напрямків дій, на які мають бути спрямовані зусилля ЄС, аби впорядкувати спільну «зелену» промислову політику. Зокрема йдеться про сприяння у доступі до безвикопної енергії із 

Новини

17 Квітня 2024

Обсяг споживання металоконструкцій в Україні зріс до 79 тисяч тонн

Україна внаслідок останніх атак РФ втратила 7 ГВт енергогенерації

На будматеріали для відбудови потрібно $62,8 млрд – експерт

16 Квітня 2024

Обсяг металобрухту на майданчиках Міноборони до кінця року може сягнути 200 тисяч тонн

Металургійна промисловість Європи потребує 5 млн тонн водню на рік для декарбонізації

МВФ прогнозує зростання ВВП України цьогоріч до 3,2%

Поляки розблокували пункт пропуску Долгобичув-Угринів

Зеленський підписав закон про мобілізацію

Бронювання працює неефективно: кожен шостий працівник мобілізований – Петрук

Акціонери US Steel схвалили злиття з Nippon Steel

Компанія Дерипаски втратить 36% експорту внаслідок нових санкцій США та Великої Британії 

Українські металургійні компанії у березні скоротили експорт напівфабрикатів на 38,7%

Києву загрожують відключення світла за графіком – ДТЕК

Польська JSW скоротить видобуток вугілля на 850 тисяч тонн

АМКР збільшив виплавку сталі на 93% 

За три місяці китайські металурги відвантажили за кордон 25,8 млн тонн сталі

ВСІ НОВИНИ ⇢