Світовий банк схвалив для України кредит на 1,5 млрд дол

Економіка Новини
Світовий банк схвалив для України кредит на 1,5 млрд дол

Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила у вівторок для України новий кредит у рамках позики на політику розвитку (DPL) у розмірі $1,5 млрд, йдеться у повідомленні банку.

“Незважаючи на величезні виклики, Україна здійснює складні реформи з огляду на своє беззаперечне майбутнє в Європейському Союзі та довгострокове процвітання країни”, – наводяться в релізі слова віце-президента СБ у справах регіону Європи та Центральної Азії Антонелли Бассані.

За її словами, банк високо оцінює і продовжує підтримувати українську владу за ці зусилля, які дозволили зберегти макроекономічну стабільність та здатність надавати необхідні послуги своїм громадянам.

“Світовий банк та міжнародні партнери продовжуватимуть надавати підтримку, щоб допомогти українському народу у реконструкції та відновленні своєї країни та економіки”, – зазначила Бассані.

Уточнюється, що ця позика “Основи зростання” фінансується через Цільовий фонд ADVANCE Ukraine ($984 млн), підтриману Міністерством фінансів Японії, а також під гарантії уряду Великобританії ($516 млн).

Вказується також, що ця позика є першим із запропонованих двох кредитів, розроблених для підтримки реформ законодавства України, необхідних для зміцнення основ економічної політики та посилення макрофінансової стабільності.

“Фокусуючись на стимулюванні критично важливої конкуренції, зміцненні фінансового сектора, енергетичних ринків, торгівлі та фіскальних реформ – дана позика покликана підтримати потенціал зростання України шляхом збільшення приватних інвестицій та підвищення продуктивності”, – йдеться у релізі.

Згідно з ним, нинішня позика складається з двох компонентів. Перший спрямований на зміцнення основ економічної політики для сприяння структурним зрушенням у напрямку сталого зростання. Він підтримує реформи, спрямовані на посилення корпоративного управління державними підприємствами, забезпечення фінансово стійкого та ефективного переходу до зеленої енергетики, спрощення надання кредитів приватному сектору, особливо у сільському господарстві, а також приведення митного законодавства України у відповідність до законодавства ЄС.

Другий компонент спрямований на посилення макрофінансової стабільності з метою створення сприятливих умов розвитку. Цей компонент підтримує реформи, спрямовані на зміцнення потенціалу внутрішніх надходжень, покращення нагляду за ринком капіталу та захист від корупційних ризиків у сфері державних закупівель.

СБ нагадав, що інші його поточні проекти для України включають екстрене фінансування у сферах охорони здоров’я, транспорту, енергетики, житловому секторі та сільському господарстві. У цих проектів ресурси партнерів мобілізуються з урахуванням гнучкої структури, що дозволяє швидко розподіляти кошти. У разі потреби проекти можуть масштабуватися, коли з’являється додаткове фінансування.

Новини

15 Квітня 2024

ЄС має надати Україні обладнання для децентралізації генерації електроенергії

Україна збільшила експорт ЗРС у 2,5 раза

Voestalpine зробив першу у світі катанку із зеленої сталі

Герус обіцяє, що тариф на е/е піднімуть не до ринкового рівня

З початку війни в Україні релокувалися майже 19 тис компаній

Усі шість блоків ЗАЕС переведені в холодний зупин

Українські підприємства наростили експорт брухту чорних металів на 52,2%

Українські підприємці отримали понад 27 млрд грн доступних кредитів

Україна у березні експортувала 92 тис тонн чавуну

Імпорт залізної руди в Китай зріс на 5,5%

Thyssenkrupp Steel планує скоротити виробництво на заводі в Дуйсбурзі

Укргідроенерго отримало кошти на захист ГЕС

Україна скоротила експорт феросплавів

Україна наростила імпорт міді на 47%

Металурги у березні скоротили експорт чавуну на 27,6%

В Україні створять перше виробництво водню та аміаку з ВДЕ

ВСІ НОВИНИ ⇢