ЄС знайшов компроміс щодо продовження безмитної торгівлі для України

Економіка Новини
ЄС знайшов компроміс щодо продовження безмитної торгівлі для України

Країни-члени Європейського Союзу, після попередньої домовленості парламенту та Ради ЄС, досягли важкого компромісу щодо продовження безмитної торгівлі для України ще на один рік, оскільки фермери з усього блоку протестують проти імпорту продовольства з охопленої війною країни, пише Bloomberg.

Угода, досягнута послами блоку, стала результатом попередньої угоди з Європейським парламентом минулого тижня, яка пропонувала відновити тарифи на імпорт деяких продуктів харчування з України у разі надлишку пропозиції.

Зазначається, що базовий період, який будуть враховувати для активації захисного механізму, буде продовжено до другого семестру 2021 року (раніше розглядалась середні обсяги за 2022-2023 роки). Остання пропозиція не включає потенційні обмеження на пшеницю, незважаючи на вимоги Франції, Польщі та Угорщини. “Посли ЄС погодили новий компроміс щодо розширення торговельних заходів для України, який забезпечить збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС”, – йдеться у повідомленні головування Бельгії в Раді ЄС.

Розширення дії так званих автономних торговельних заходів ще має схвалити Європейський парламент, дозволить Києву зберегти майже безперешкодний доступ до ринку ЄС після 5 червня.

Держави-члени загалом підтримали продовження, але деякі наполягали на тому, щоб виконавчий орган ЄС забезпечив гарантії на такі продукти, як кукурудза, птиця, цукор і яйця, якщо імпорт перевищує попередні обсяги.

Розширення заходів вільної торгівлі було в центрі деяких фермерських протестів по всій Європі в останні тижні, в тому числі останнім часом у Польщі та Бельгії, разом із зростанням витрат виробництва та адміністративним тягарем.

На початку березня 2024 року євродепутати схвалили пропозицію про продовження пільгової торгівлі з Україною ще на один рік, з 6 червня 2024 року до 5 червня 2025 року. 14 березня депутати Європарламенту внесли поправки до пропозиції щодо України щодо посилення гарантій для фермерів ЄС на випадок зростання української продукції.

Новини

24 Квітня 2024

Байден підписав закон про надання Україні 61 млрд дол підтримки

Україна отримала черговий транш допомоги від ЄС на 1,5 млрд євро

Anglo American зберігає видобуток залізної руди на стабільному рівні

Постачання критично важливих акумуляторних металів задовольняє сьогоднішній попит

Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Енергетики продовжуватимуть вечірне обмеження постачань для промисловості

Інтерпайп пропонує скоригувати систему бронювання працівників

Канада збільшує видобуток залізної руди

Мініекономіки планує пришвидшити підписання промислового безвізу з ЄС

Канада дозволила компанії Airbus використовувати російський титан

Безпілотники атакували меткомбінат у Ліпецьку, якій постачає сталь для російської оборонки

Рада планує надати переваги працюючому “у білу” бізнесу

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії

Пакистан у березні суттєво збільшив імпорт металобрухту

Сенат США схвалив пакет допомоги Україні на 61 млрд дол

Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢