На будматеріали для відбудови потрібно $62,8 млрд – В.Власюк

Економіка Новини Точка зору
На будматеріали для відбудови потрібно $62,8 млрд – В.Власюк

Для закупівлі та виготовлення будівельних матеріалів для відбудови Україні потрібно понад 62,8 млрд доларів. Як передає Укрінформ, про це повідомив директор ДП “Укрпромзовнішекспертиза”, голова комітету Торгово-промислової палати України з питань промислової модернізації Володимир Власюк під час круглого столу “Будівельні матеріали. Готовність до потреб ринку на відбудову”.

“Маємо цифру в понад 62 млрд доларів, це дослідження з листопада 2022 року, тож зараз наші потреби значно зросли. Проте вже бачимо колосальний обʼєм та обсяги, які можуть стати викликом для вітчизняного виробника”, – сказав Власюк.

На підтвердження своєї думки він зазначив, що в листопаді 2022 року обсяги житлових руйнувань, завданих Україні армією РФ, становили 74 млн квадратних метрів, а в кінці 2023-го зросли до 89 млн квадратних метрів.

“Це негативна динаміка, причому більшість зруйнованих приміщень зазнали більш інтенсивних пошкоджень. Це пов’язано з активними бойовими діями із застосуванням різного виду озброєння, як приклад – Бахмут”, – уточнив Власюк.

З урахуванням попередньої оцінки експертизи за той же листопад 2022 року, Україна щорічно має витрачати понад 24,5 млрд дол. на створення необхідних для відбудови будівельних матеріалів.

“Тоді ми розрахували потребу для здійснення цього плану за три роки. Проте розуміємо, що сучасні реалії і темпи відбудови зовсім інші, обов’язково переглянемо це рішення. Більш вірогідно, йдеться про п’ять чи навіть сім років”, – пояснив експерт.

Серед причин уповільнених темпів відбудови – обмеження в робочий силі, оскільки багато працівників переїхали за кордон або були мобілізовані до лав ЗСУ.

“Ми також провели оцінку рівня потужностей вітчизняних підприємств з огляду на потреби відбудови. Можемо констатувати, що маємо низку проблемних питань, і через неможливість самостійно їх врегулювати, працюємо над ними спільно з владою”, – заявив голова комітету ТППУ .

За оцінками Власюка, вітчизняні підприємства можуть виробити близько 90% будматеріалів, необхідних на етапі відновлення, однак слід потурбуватися й про співпрацю з міжнародними партнерами. В Україні немає виробництва листового скла і електророзподільних щитів ЕТР, які є у списках необхідного обладнання і матеріалів. Ще по чотирьох позиціях (бетон, цемент, мінвата і ПВХ-профіль) наявні потужності недостатні для покриття очікуваного попиту на етапі відновлення.

“Що довше триватиме війна і зростатиме обсяг руйнувань, здатність сектору покрити попит зменшуватиметься. Тож слід говорити про поле інвестиційних проєктів, і про них нам варто замислитися вже сьогодні”, – додав Власюк.

Він не обійшов увагою й економічну політику галузі будматеріалів, яка має стимулювати i підтримувати попит, в тому числі цивільний, створити умови для бронювання ключових спеціалістів, а також вирішити питання забезпечення виробництв автономною електроенергією.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢