Україна торік експортувала понад 1 млн тонн цементу

Економіка Інфографіка Новини

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн тонн цементу, що свідчить про якість продукту і відповідну спроможність до конкурування на міжнародному ринку. Про це повідомив голова асоціації “Укрцемент” Павло Качур на конференції про потреби відбудови, передає МінПром.

“Тут варто говорити про важливість популяризації українського продукту, адже тривалий час в нашому інфопросторі поширювалася думка, що вітчизняний цемент є в рази гіршим за якістю та поступається в ціні перед імпортним, хоча це неправда і ми намагаємося довести це”, – запевнив Качур.

За словами експерта, в часи активної відбудови споживання цементу українцями зросте до 12,5 млн т, до чого вітчизняне виробництво варто підготувати. Адже через російські обстріли багато заводів були пошкоджені частково чи повністю.

“Зокрема, мова йде про будівництво клінкерних печей, яке має збільшити спроможність виготовлення цементу на понад 2,4 млн т. А саме будівництво таких споруджень триватиме не більше 1,5 року”, – запевнив голова асоціації.

Серед важливих заходів – модернізація великих виробництв, зокрема у дієздатний стан планують повернути заводи в Балаклеї та Краматорську.

“Модернізація таких виробництв і їх вихід на ринок значно дешевші, ніж будівництва нових. Такі проєкти в часі займатимуть до 3 років, вони є більш складними, проте призведуть до хороших результатів”, – підкреслив Качур.

Третім етапом виділяють будівництво нових цементних заводів. За словами експерта, Україна має родовища сировини для випуску цементу. Тож, за умови, якщо країна матиме динаміку зі споживання цементу, міжнародні інвестори будуть готові розпочати переговори щодо будівництва нових заводів з нуля.

Як повідомлялося, український ринок цементу, що показав спад у 2023 році, може відновитися до довоєнних показників до 2026 року, при цьому ємність ринку зросте до 53 млрд грн.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢