У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Економіка Новини
У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради провів виїзну нараду щодо створення та функціонування індустріальних парків на Хмельниччині. Про це комітет повідомив у Фейсбуці.

Зазначається, що для обговорення перспектив індустріальних парків на Хмельниччині зібралися підприємці, народні депутати України, урядовці, керівники обласної влади та громад регіону, інші стейкхолдери.

За словами голови робочої групи з питань розвитку індустріальних парків, заступника голови комітету Дмитра Кисилевського, Хмельницька область має чотири індустріальних парки (ІП). Сюди за сприяння місцевої влади готуються зайти потужні інвестори, додав нардеп.

Зокрема, в ІП «Хмельницький» триває реконструкція підʼїзної дороги, побудовано газопровід й підготовлено документацію для будівництва енергетичної інфраструктури та водовідведення.

На території ІП «Вуглецево-нейтральний екоагрохаб «Поділля-Городок» заплановано побудувати біоетаноловий, олійно-екстракційний, комбікормовий заводи, сонячну та біогазову електростанцію, а також ТЕЦ.

ІП «Красилів Технопорт» має діючу енергетичну, транспортну інфраструктуру та водовідведення, наразі тривають переговори з українськими та турецькими інвесторами.

До ІП «Славута» вже збудовано підʼїзну дорогу та підведено енергетичну інфраструктуру, розроблено проєктно-кошторисну документацію для водовідведення.

«Наразі у Хмельницькій області готуються створити індустріальні парки ще у чотирьох громадах: Волочиській, Кам’янець-Подільській, Старокостянтинівській та Шепетівській», – сказав Кисилевський.

Він зазначив, що індустріальні парки Хмельниччини мають досить непогані перспективи і готують заявки на отримання державного співфінансування будівництва інфраструктури. У державному бюджеті, за словами нардепа, на 2024 рік на це заплановано 1 млрд грн.

«Слід усвідомлювати, що в умовах війни інвесторів в Україні мало. Це означає – треба максимально реалістично підходити до питання, чим цих інвесторів в ІП можна залучити. Насамперед це наявність енергомереж, водовідведення, доріг, а також універсальних промислових будівель. Кожен долар, вкладений в інфраструктуру ІП, згодом в середньому приносить 5-6 дол. інвестицій. Кожен гектар працюючого ІП – це біля 50 робочих місць», – наголосив парламентар.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢