У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Економіка Новини
У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Комітет з питань економічного розвитку Верховної Ради провів виїзну нараду щодо створення та функціонування індустріальних парків на Хмельниччині. Про це комітет повідомив у Фейсбуці.

Зазначається, що для обговорення перспектив індустріальних парків на Хмельниччині зібралися підприємці, народні депутати України, урядовці, керівники обласної влади та громад регіону, інші стейкхолдери.

За словами голови робочої групи з питань розвитку індустріальних парків, заступника голови комітету Дмитра Кисилевського, Хмельницька область має чотири індустріальних парки (ІП). Сюди за сприяння місцевої влади готуються зайти потужні інвестори, додав нардеп.

Зокрема, в ІП «Хмельницький» триває реконструкція підʼїзної дороги, побудовано газопровід й підготовлено документацію для будівництва енергетичної інфраструктури та водовідведення.

На території ІП «Вуглецево-нейтральний екоагрохаб «Поділля-Городок» заплановано побудувати біоетаноловий, олійно-екстракційний, комбікормовий заводи, сонячну та біогазову електростанцію, а також ТЕЦ.

ІП «Красилів Технопорт» має діючу енергетичну, транспортну інфраструктуру та водовідведення, наразі тривають переговори з українськими та турецькими інвесторами.

До ІП «Славута» вже збудовано підʼїзну дорогу та підведено енергетичну інфраструктуру, розроблено проєктно-кошторисну документацію для водовідведення.

«Наразі у Хмельницькій області готуються створити індустріальні парки ще у чотирьох громадах: Волочиській, Кам’янець-Подільській, Старокостянтинівській та Шепетівській», – сказав Кисилевський.

Він зазначив, що індустріальні парки Хмельниччини мають досить непогані перспективи і готують заявки на отримання державного співфінансування будівництва інфраструктури. У державному бюджеті, за словами нардепа, на 2024 рік на це заплановано 1 млрд грн.

«Слід усвідомлювати, що в умовах війни інвесторів в Україні мало. Це означає – треба максимально реалістично підходити до питання, чим цих інвесторів в ІП можна залучити. Насамперед це наявність енергомереж, водовідведення, доріг, а також універсальних промислових будівель. Кожен долар, вкладений в інфраструктуру ІП, згодом в середньому приносить 5-6 дол. інвестицій. Кожен гектар працюючого ІП – це біля 50 робочих місць», – наголосив парламентар.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢