Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Економіка Новини Хімія
Заводи Ostchem виготовили 520 тис тонн мінеральних добрив у I кварталі

Заводи азотного холдингу Ostchem виготовили 520,6 тис. тонн мінеральних добрив у 1 кварталі 2024 року. Зокрема, Черкаський «Азот» виготовив 404,3 тис. тонн, а «Рівнеазот» – 128 тис. тонн. Про це повідомляє прессоужба Group DF.

Структура виробництва залишається досить стабільною: незмінним лідером залишається аміачна селітра (виготовлено 246 тис. тонн), друге місце – КАС (123,8 тис. тонн), на третьому – карбамід (123,5 тис. тонн). Обсяг виробництва ІАС трохи зріс, порівняно з минулим роком, склавши 15,8 тис. тонн, аміак – 9,08 тис. тонн.

Як йдеться у повідомленні, Ostchem котрий рік поспіль забезпечує стовідсоткове виконання зобов’язань у період весняної посівної, проте у 2024 році посилився негативний галузевий тренд: імпорт добрив значно перевищив вітчизняне виробництво.

«Якщо порівняти виробничі результати Ostchem за I квартал цього року з аналогічним періодом минулого року, коли наші заводи виготовили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив, ми побачимо, що зростання виробництва вже фактично зупинилося. Причина: український ринок завалений імпортними добривами. У 1 кварталі 2024 року імпорт становив 701,2 тис. тонн, на 35% перевищивши вітчизняне виробництво. Імпорт продовжує вбивати вітчизняне виробництво, вже чотири виробника добрив зупинено – це ОПЗ, «Дніпроазот», «Рівнеазот» та «Сумихімпром», – прокоментував Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Українські виробники продовжують втрачати позиції на українському ринку у більшості сегментів добрив, крім КАС.

«Насамперед українські хімзаводи драматично втрачають ринок карбаміду: у 1 кварталі Україна виробила 123,5 тис. тонн карбаміду, а імпорт – становив 181 тис. тонн. 88% всього імпортного карбаміду було завезено з Азербайджану та Туркменістану – держав, дружніх до росії. Свої позиції, як найсильнішого імпортера добрив в Україну, сьогодні також нарощує Польща. Польща сьогодні завалена дешевими російськими та білоруськими добривами, вони не потрапили під санкції ЄС. Весь надлишок добрив із польського ринку вони перенаправляють в Україну», – додав Арестархов.

У 2023 році Польща імпортувала на свою територію 1,016 млн. тонн карбаміду, з яких карбамід з Росії склав 34% (345 тис. тонн). Водночас на українському ринку Польща в 1 кварталі 2024 року вже стала безумовним лідером серед імпортерів за такими видами добрив, як аміачна селітра, нітрат сульфату амонію, КАС, NPK.

Новини

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

Укрзалізниця планує придбати 80 електровозів

Цього року Україна розраховує отримати від МВФ ще три транші на 4,5 млрд дол.

Через хмарність СЕС не працюватимуть на повну – енергетики попереджають про відключення

ВСІ НОВИНИ ⇢