Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію 8 грн – радник прем’єр-міністра

Економіка Новини ТЕК Теми дня
Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію 8 грн – радник прем’єр-міністра

Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію, яку в середньому сплачує дрібний бізнес, – приблизно 8 грн за 1 кВт. Це еквівалент собівартості, сформований на внутрішньому ринку України, про це в ефірі “Громадського радіо” сказав радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко.

“Чи може держава собі дозволити встановити аналогічну ціну для населення? Мабуть, на сьогоднішній день – ні. Але треба також розуміти, що поточний рівень ціни у 2,64 грн – він насправді дійсно покриває, і то по багатьох регіонах не в повному обсязі, лише транспортну складову… Тому будь-яка цифра, відмінна від 8 грн, – це політичний компроміс між тим, що вимагає галузь, і тим, що держава зможе собі дозволити в якості розумного балансу між економічною доцільністю й соціальним захистом населення”, – зазначив експерт.

Під час підвищення тарифу на електроенергію для населення держава має шукати політичний компроміс між ринковими реаліями й балансом економічної доцільності та соціального захисту населення.

За словами Бойка, Україні не вдасться уникнути підвищення цін на електроенергію, але він упевнений, що це буде не ринкова цифра, а політичне рішення. Він додав, що тариф 2,64 грн на сьогодні не дозволяє збалансувати роботу “Енергоатому” й “Укргідроенерго”, які й фінансують знижений тариф для населення зі своїх обігових коштів.

Хочемо нагадати, що після поновлення атак на енергетичну інфраструктуру Україна отримала понад 600 тонн допомоги у вигляді енергообладнання.

“До нашої країни надійшло 42 вантажі гуманітарної допомоги, зокрема від  Німеччини, Латвії, Норвегії, ОАЕ, Ірландії, Польщі, Фінляндії, Швеції, Нідерландів. Серед наданого Україні обладнання – понад 230 генераторів, потужний високовольтний трансформатор, 880 бочок трансформаторної оливи, понад 25 км проводів та кабелів, магістральні газові труби, різноманітне електротехнічне обладнання”, – повідомили у Міненерго.

До того ж, навесні 2022 року було створено Фонд підтримки енергетики України, який дає можливість урядам, міжнародним фінансовим організаціям, а також приватним донорам надавати суттєву підтримку українському енергетичному сектору. Наразі міжнародні партнери зробили вклад у фонд на понад 438 мільйонів євро.

До речі, мінімальна заробітна плата в Україні становить 8000 грн., а пенсія – 3300 грн. При мінімальному споживанні електрики в 250 квТ/місяць середньостатистичний громадяни отримає платіжку на суму 2000 грн при тарифі 8 грн/кв.

В свою чергу, мінімальна заробітна плата у Польщі становить 4300 злотих (брутто), що дорівнює 43000 гривень.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢