Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію 8 грн – радник прем’єр-міністра

Економіка Новини ТЕК Теми дня
Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію 8 грн – радник прем’єр-міністра

Станом на сьогодні ринкова ціна на електроенергію, яку в середньому сплачує дрібний бізнес, – приблизно 8 грн за 1 кВт. Це еквівалент собівартості, сформований на внутрішньому ринку України, про це в ефірі “Громадського радіо” сказав радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко.

“Чи може держава собі дозволити встановити аналогічну ціну для населення? Мабуть, на сьогоднішній день – ні. Але треба також розуміти, що поточний рівень ціни у 2,64 грн – він насправді дійсно покриває, і то по багатьох регіонах не в повному обсязі, лише транспортну складову… Тому будь-яка цифра, відмінна від 8 грн, – це політичний компроміс між тим, що вимагає галузь, і тим, що держава зможе собі дозволити в якості розумного балансу між економічною доцільністю й соціальним захистом населення”, – зазначив експерт.

Під час підвищення тарифу на електроенергію для населення держава має шукати політичний компроміс між ринковими реаліями й балансом економічної доцільності та соціального захисту населення.

За словами Бойка, Україні не вдасться уникнути підвищення цін на електроенергію, але він упевнений, що це буде не ринкова цифра, а політичне рішення. Він додав, що тариф 2,64 грн на сьогодні не дозволяє збалансувати роботу “Енергоатому” й “Укргідроенерго”, які й фінансують знижений тариф для населення зі своїх обігових коштів.

Хочемо нагадати, що після поновлення атак на енергетичну інфраструктуру Україна отримала понад 600 тонн допомоги у вигляді енергообладнання.

“До нашої країни надійшло 42 вантажі гуманітарної допомоги, зокрема від  Німеччини, Латвії, Норвегії, ОАЕ, Ірландії, Польщі, Фінляндії, Швеції, Нідерландів. Серед наданого Україні обладнання – понад 230 генераторів, потужний високовольтний трансформатор, 880 бочок трансформаторної оливи, понад 25 км проводів та кабелів, магістральні газові труби, різноманітне електротехнічне обладнання”, – повідомили у Міненерго.

До того ж, навесні 2022 року було створено Фонд підтримки енергетики України, який дає можливість урядам, міжнародним фінансовим організаціям, а також приватним донорам надавати суттєву підтримку українському енергетичному сектору. Наразі міжнародні партнери зробили вклад у фонд на понад 438 мільйонів євро.

До речі, мінімальна заробітна плата в Україні становить 8000 грн., а пенсія – 3300 грн. При мінімальному споживанні електрики в 250 квТ/місяць середньостатистичний громадяни отримає платіжку на суму 2000 грн при тарифі 8 грн/кв.

В свою чергу, мінімальна заробітна плата у Польщі становить 4300 злотих (брутто), що дорівнює 43000 гривень.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢