Велта відчуває гостру нестачу працівників

Металургія Новини
Велта відчуває гостру нестачу працівників

Група компаній “Велта” з активами з видобутку руд, що містять титан сьогодні відчуває гостру нестачу кадрів, що знижує її працездатність і постачання продукції за кордон, повідомив СЕО та співвласник “Велти” Андрій Бродський у Facebook.

За його словами на ГЗК з видобутку та збагачення титанової сировини не вистачає 28% персоналу. Зростання пенсіонерів, що працюють, з початку війни 30%, зростання працюючих жінок, враховуючи, що в компанії і так була дуже позитивна гендерна статистика, – на 11%, мобілізованих – 15%.

“Ми просто не можемо знайти в нашому районі чоловіків!”, – констатував CEO.

Він також звернув увагу на іншу проблему: від ГЗК до вантажного залізничного пункту – 30 км, які продукція долає автотранспортом, і зараз підрядники не в змозі забезпечити це перевезення з тієї ж причини – водіїв немає. Таким чином, ГЗК не може експортувати сировину, фактично функціонувати і, як наслідок, сплачувати податки.

“Йдемо далі. Науковий центр “Велта РД-Титан” групи “Велта”: співробітники не підлягають бронюванню. Виявляється, що нашій країні не потрібні винахідники та проривні технології у сфері титану, що є незамінним у озброєнні! А таких фахівців просто немає у світі!” Наш високотехнологічний медичний напрям – “Велта Медікал”, що друкує імплантати постраждалим військовим та цивільним! Фахівці також не підлягають бронюванню”, – констатує Бродський.

За його словами, український бізнес у критичній ситуації. Люди у видобувному та інноваційному секторах є цінними фахівцями, саме вони під час війни створюють валютні надходження та забезпечують сплату податків в Україні.

“Тож у мене питання: ми точно все вірно робимо з приводу мобілізації? Можливо, час наповнювати лави ЗСУ не тими, хто зараз наповнює бюджет і забезпечує діяльність країни, а навпаки – тими людьми, які є споживачами бюджету, але чомусь бронюються без питань і підготовлені? Наприклад, співробітниками БЕБ, ДБР, прокуратури, митниці тощо. А також депутатами всіх рівнів та їх помічниками. Хоча б у пропорції, як у бізнесу – 50/50”, – запитує керівник компанії.

А.Бродський також нагадав, що “Велта” за 2023 рік сплатила понад 150 млн грн податків.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢