Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Економіка Металургія Новини ТЕК Точка зору
Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Надання гарантій енергопостачання постачання лише тим, хто імпортує 80 % своїх потреб, серйозно зашкодить енергоємним галузям промисловості та призведе до зупинки великих виробництв в години пікового навантаження. Таку думку у коментарі МінПрому висловили у Федерації роботодавців України.

Як пояснили у ФРУ, потужність міждержавних перетинів значно менша за потреби бізнесу, що зумовить виникнення дефіциту імпортної електроенергії, який в нинішній ситуації із станом енергетичної системи України не може бути покритий за рахунок внутрішнього виробництва. Це призведе до зростання попиту на імпорт та може призвести до зростання цін. На аукціонах з розподілу міждержавних перетинів перевагу отримають підприємства з низькою часткою витрат на електричну енергію у собівартості продукції.

В той же час великі споживачі, такі як підприємства гірничо-металургійного комплексу, не зможуть задовольнити свої потреби лише за рахунок імпорту, що може призвести до зупинки або обмеження виробництва. Потужність е/е споживання ГМК значно вища за доступну потужність перетину.

ФРУ звертає увагу на те, що підвищення необхідної норми імпорту до 80 % призвело до зростання попиту, що викликало ажіотаж і штучне підвищення цін на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів:

Snymok 2

ФРУ звертає увагу на те, що середня вартість української електроенергії у травні 2024 року складала 107 EUR/МВт.год, тоді як вартість імпортованої становила 122 EUR/МВт.год. Тобто, вартість гарантованого міксу 30/70 складала 112 EUR/МВт.год. Після зміни пропорції на 80/20 та зростання цін на розподіл міждержавних перетинів, вартість імпортованої електроенергії сягнула 139 EUR/МВт.год, а вартість гарантованого міксу склала 132 EUR/МВт.год (+18%).

“Через надто високу вартість електричної енергії, яка в пікові години (з 17:00 до 23:00) сягає 160-200 EUR/МВт.год, промислові підприємства, значну частку собівартості яких займає вартість електроенергії, ризикують зупинити виробництво або переривати його в найдорожчі години. “Рваний” режим виробництва ускладнює планування роботи таких підприємств і може негативно вплинути на обсяги перевезення товарів, що несе загрозу перебоїв у графіках, затримок, порушень логістичних ланцюгів залізниці та портів. Ці проблеми також торкнуться не лише енергоємні підприємства, а й підприємства з суміжних галузей”, – підкреслюють в асоціації.

Таким чином на думку ФРУ, наслідками для держави в цілому та економіки України зокрема стануть: скорочення податкових та валютних надходжень і зниження ВВП (лише на прикладі ГМК: – 10 млрд грн, – $ 1,3 млрд та – 1,4 %, відповідно), що в свою чергу призведе зниження забезпечення обороноздатності нашої держави, а також зростання безробіття.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢