Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Економіка Металургія Новини ТЕК Точка зору
Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Надання гарантій енергопостачання постачання лише тим, хто імпортує 80 % своїх потреб, серйозно зашкодить енергоємним галузям промисловості та призведе до зупинки великих виробництв в години пікового навантаження. Таку думку у коментарі МінПрому висловили у Федерації роботодавців України.

Як пояснили у ФРУ, потужність міждержавних перетинів значно менша за потреби бізнесу, що зумовить виникнення дефіциту імпортної електроенергії, який в нинішній ситуації із станом енергетичної системи України не може бути покритий за рахунок внутрішнього виробництва. Це призведе до зростання попиту на імпорт та може призвести до зростання цін. На аукціонах з розподілу міждержавних перетинів перевагу отримають підприємства з низькою часткою витрат на електричну енергію у собівартості продукції.

В той же час великі споживачі, такі як підприємства гірничо-металургійного комплексу, не зможуть задовольнити свої потреби лише за рахунок імпорту, що може призвести до зупинки або обмеження виробництва. Потужність е/е споживання ГМК значно вища за доступну потужність перетину.

ФРУ звертає увагу на те, що підвищення необхідної норми імпорту до 80 % призвело до зростання попиту, що викликало ажіотаж і штучне підвищення цін на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів:

Snymok 2

ФРУ звертає увагу на те, що середня вартість української електроенергії у травні 2024 року складала 107 EUR/МВт.год, тоді як вартість імпортованої становила 122 EUR/МВт.год. Тобто, вартість гарантованого міксу 30/70 складала 112 EUR/МВт.год. Після зміни пропорції на 80/20 та зростання цін на розподіл міждержавних перетинів, вартість імпортованої електроенергії сягнула 139 EUR/МВт.год, а вартість гарантованого міксу склала 132 EUR/МВт.год (+18%).

“Через надто високу вартість електричної енергії, яка в пікові години (з 17:00 до 23:00) сягає 160-200 EUR/МВт.год, промислові підприємства, значну частку собівартості яких займає вартість електроенергії, ризикують зупинити виробництво або переривати його в найдорожчі години. “Рваний” режим виробництва ускладнює планування роботи таких підприємств і може негативно вплинути на обсяги перевезення товарів, що несе загрозу перебоїв у графіках, затримок, порушень логістичних ланцюгів залізниці та портів. Ці проблеми також торкнуться не лише енергоємні підприємства, а й підприємства з суміжних галузей”, – підкреслюють в асоціації.

Таким чином на думку ФРУ, наслідками для держави в цілому та економіки України зокрема стануть: скорочення податкових та валютних надходжень і зниження ВВП (лише на прикладі ГМК: – 10 млрд грн, – $ 1,3 млрд та – 1,4 %, відповідно), що в свою чергу призведе зниження забезпечення обороноздатності нашої держави, а також зростання безробіття.

Новини

14 Червня 2024

EUROFER закликає продовжити обмеження надлишкових сталеплавильних потужностей

У порт Маріуполя зайшов перший з початку окупації ворожий танкер з пальним

Рівнеазот Фірташа відновив виробництво добрив

Німецька компанія займатиметься будівництвом сонячних електростанцій в Україні

Видобувна асоціація закликає запровадити мораторій на здорожчання пального до кінця війни

Україна збільшила надходження від експорту чорних металів на 7,2%

Україна скоротила експорт чавуну на 20%

Україна наростила експорт брухту чорних металів на 32,2%

Обсяги перевезень вантажів у контейнерах залізницею за 5 місяців зросли на 60%

Хто ще не виїхав – залишать країну: До 20 годин без світла і тепла взимку обіцяє влада населенню

Збитки для клімату через війну досягли позначки у $32 млрд

Необхідність імпортувати 80% електроенергії матиме негативний вплив на промисловість – Інтерпайп Сталь

У Європі вбачають у відновлюваній енергетиці основу для відбудови України

Україна домовилася з американською Venture Global про постачання СПГ

Українські металурги відправляють на експорт майже дві третини виробленого прокату

Економічне бронювання: додаткові надходження дозволять фінансувати армію 

ВСІ НОВИНИ ⇢