Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Економіка Металургія Новини ТЕК Точка зору
Вимога імпортувати 80% електроенергії призведе до зупинки великих виробництв – ФРУ

Надання гарантій енергопостачання постачання лише тим, хто імпортує 80 % своїх потреб, серйозно зашкодить енергоємним галузям промисловості та призведе до зупинки великих виробництв в години пікового навантаження. Таку думку у коментарі МінПрому висловили у Федерації роботодавців України.

Як пояснили у ФРУ, потужність міждержавних перетинів значно менша за потреби бізнесу, що зумовить виникнення дефіциту імпортної електроенергії, який в нинішній ситуації із станом енергетичної системи України не може бути покритий за рахунок внутрішнього виробництва. Це призведе до зростання попиту на імпорт та може призвести до зростання цін. На аукціонах з розподілу міждержавних перетинів перевагу отримають підприємства з низькою часткою витрат на електричну енергію у собівартості продукції.

В той же час великі споживачі, такі як підприємства гірничо-металургійного комплексу, не зможуть задовольнити свої потреби лише за рахунок імпорту, що може призвести до зупинки або обмеження виробництва. Потужність е/е споживання ГМК значно вища за доступну потужність перетину.

ФРУ звертає увагу на те, що підвищення необхідної норми імпорту до 80 % призвело до зростання попиту, що викликало ажіотаж і штучне підвищення цін на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів:

Snymok 2

ФРУ звертає увагу на те, що середня вартість української електроенергії у травні 2024 року складала 107 EUR/МВт.год, тоді як вартість імпортованої становила 122 EUR/МВт.год. Тобто, вартість гарантованого міксу 30/70 складала 112 EUR/МВт.год. Після зміни пропорції на 80/20 та зростання цін на розподіл міждержавних перетинів, вартість імпортованої електроенергії сягнула 139 EUR/МВт.год, а вартість гарантованого міксу склала 132 EUR/МВт.год (+18%).

“Через надто високу вартість електричної енергії, яка в пікові години (з 17:00 до 23:00) сягає 160-200 EUR/МВт.год, промислові підприємства, значну частку собівартості яких займає вартість електроенергії, ризикують зупинити виробництво або переривати його в найдорожчі години. “Рваний” режим виробництва ускладнює планування роботи таких підприємств і може негативно вплинути на обсяги перевезення товарів, що несе загрозу перебоїв у графіках, затримок, порушень логістичних ланцюгів залізниці та портів. Ці проблеми також торкнуться не лише енергоємні підприємства, а й підприємства з суміжних галузей”, – підкреслюють в асоціації.

Таким чином на думку ФРУ, наслідками для держави в цілому та економіки України зокрема стануть: скорочення податкових та валютних надходжень і зниження ВВП (лише на прикладі ГМК: – 10 млрд грн, – $ 1,3 млрд та – 1,4 %, відповідно), що в свою чергу призведе зниження забезпечення обороноздатності нашої держави, а також зростання безробіття.

Новини

27 Вересня 2024

Американська донька Liberty Steel скорочує виробництво до кінця жовтня

Польське ЕКА вперше застрахувало виробничий комплекс в Україні

В ВР не виключають можливості підвищення ПДВ у майбутньому

Франція і Німеччина проти плану Єврокомісії щодо кредиту для України на 35 млрд  

За період великої війни кількість індустриальних парків зросла понад удвічі

Інтерпайп залишається великим експортером продукції із високою доданою вартістю

Європейська організація морських портів закликала звільнити від податків берегові джерела живлення

Мексика продовжила дію мита на українські безшовні труби

Система тарифоутворення Укрзалізниці давно застаріла і потребує перегляду

Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі

Український уряд має розпочати переговори з ЄС щодо відтермінування CBAM

В Україні оголошено перший аукціон із розподілу квоти підтримки зеленої енергетики

ЄС збільшив імпорт заліза прямого відновлення на 4,8%

ArcelorMittal зупинив проєкт розширення бразильського заводу через зростання імпорту сталі

Ціни на залізну руду перевищили позначку в 100 дол/тонну

Жінки врятують світ: Україна запускає програму навчання жінок на операторок екскаватора 

ВСІ НОВИНИ ⇢