Інгулецький ГЗК може зупинитись через вимогу купувати більше імпортної електрики
Металургія Новини ТЕКІнгулецький гірничо-збагачувальний комбінат (входить до групи Метінвест) може повністю припинити роботу через рішення Кабінету міністрів No 611, згідно з яким гарантії постачання електроенергію надаватимуться лише тим підприємствам, які імпортують 80% від своїх потреб. Про це сказано в листі директора ІнГЗК Ігоря Тонєва до прем’єр-міністра та низки голів парламентських комітетів.
Зазначається, що 30 травня засіданні було ухвалене рішення про збільшення попередньої норми з 30% з травня по вересень і 50% з жовтня по квітень до 80%. При цьому, не передбачено було попередньої належної дискусії чи обговорення, що позбавило споживачів можливості висловити свої зауваження та пропозиції.
“Підвищення норми купівлі імпортної електричної енергії до 80 % від загальної потреби підприємства змушує промисловість відповідно збільшувати обсяги імпорту електричної енергії, що стимулює штучне збільшення попиту на аукціонах з розподілу міждержавних перетинів та призводить до спекулятивного зростання цін на імпортну електричну енергію. Враховуючи те, що вартість електричної енергії до прийняття зазначеної постанови в пікові години вже становила від 160 до 200 євро/МВт-год, подальше підвищення цін становить серйозну загрозу для промислових підприємств”, — сказано в листі.
Ігор Тонєв звертає увагу на те, що на Інгулецькому ГЗК витрати на електроенергію становлять 51% від собівартості виробництва залізорудної сировини. Тим часом підвищення вартості електроенергії може негативно позначитися на конкурентоспроможності ІнГЗК на міжнародному ринку.
“Придбання імпортної електричної енергії у розмірі 80 % від власного споживання стає недосяжним для ПРАТ “ІнГЗК” через зависоку ціну, що може призвести до повної зупинки комбінату. Лише внаслідок зупинки одного ПРАТ “ІнГЗК” виробництво залізорудної продукції в Україні скоротиться на 2,7 млн тон, що приведе до падіння ВВП на 4 млрд грн, втрати 0,7 млрд грн податкових надходжень та близько 150 млн дол валютної виручки”, — сказано в листі.
Відзначається, що зупинка виробництва залізорудної продукції призведе до зменшення обсягів і залізничних та морських перевезень, а також до зниження попиту на продукцію машинобудівництва. Це може спровокувати ланцюжкову реакцію, яка негативно позначиться на суміжних галузях економіки й загострить економічну кризу.
На підставі вищезазначеного, Інгулецький ГЗК просить Кабінет міністрів розглянути можливість:
1. Повернення до попередніх умов гарантування енергопостачання (30% 3 травня по вересень або 50% з жовтня по квітень) або скоригувати норму імпорту до 50% протягом усього року.
2. Збільшення обласних лімітів споживання на обсяги імпортованої електричної енергії.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити TelegramНовини
На шляху до зеленого переходу: Сербія адаптує законодавство під європейський CBAM
Європейський виробник вапна і будматеріалів хоче побудувати завод на Закарпатті
Заборгованість за зелену енергію суттєво зменшилася: держава сплатила 86% у 2025 році
19 Червня 2025Україна в ОБСЄ заявила про плани Росії ударити по енергетиці
Китай знімає обмеження на металобрухт: що це означає для ринку
В Україні ціни на газ зросли до найвищого рівня
АРМА зафіксувало незаконне використання арештованого заводу Медведчука
Бізнес закликає уряд скоригувати кліматичні зобов’язання України щодо викидів
Nippon Steel завершила поглинання американського виробника сталі US Steel
Австралія закрила свої порти для російських танкерів
У США побудують сім заводів з виробництва напівпровідників
Російська влада готує план порятунку металургійних заводів
Заправитися стане розкішшю: чекаємо по 65 грн/літр
18 Червня 2025Металургія для війни: попит на бронесталь у Німеччині б’є рекорди
Вугільні регіони України отримають державну підтримку
Favbet: от тени к свету – как Андрей Матюха вывел азарт на легальный уровень и куда ушли миллионы
ВСІ НОВИНИ ⇢