Українські підприємства за рік заробили мільярди – Гетманцев

Економіка Новини
Українські підприємства за рік заробили мільярди – Гетманцев

Сукупний фінансовий результат українських підприємств за 2023 рік склав понад 863,8 млрд. Грн. Це найкращий показник в останні 10 років. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев із посиланням на дані Держстату.

Так, прибутковими були 71% суб’єктів господарювання, які загалом заробили 1,34 трлн грн, збитковими відповідно – 29% із від’ємним результатом у 476,2 млрд грн.

Зазначається, що позитивний фінансовий результат зафіксовано у 14 з 15 секторах економіки. Збитковим виявився лише сектор освіти.

“Натомість це досягнення не треба переоцінювати і вважати, що наші підприємства працюють у гарних умовах та з їх фінансами – усе гаразд”, – наголосив Гетманцев.

По-перше, понад 40% загального здобутку забезпечили фінансова і страхова діяльність, переважно банківський сектор (346,5 млрд грн), зазначив нардеп.

Фінансовий результат усього реального сектора загалом становив 410,5 млрд грн. Зокрема, торгівля – 177,2 млрд грн, промисловість –118,2 млрд грн, сільське господарство – 63,8 млрд грн, транспорт, поштова і складська діяльність – 48,9 млрд грн, будівництво – 2,4 млрд грн.

“По-друге, у згаданих секторах реального сектору загальний від’ємний фінансовий результат тих, хто зазнав збитків – 386,2 млрд грн, і це 81,1% від сукупного показника збиткових підприємств (у фінансового сектору – там також є збиткові з результатом у 13,5 млрд грн, і відсоток збитковості – 33,4%, але вклад у загальний результат усього 2,8%)”, – підкреслив депутат.

За його словами, рівень збитковості у багатьох секторах залишається високим: наприклад, у сфері культури, спорту та розваг – 41,4% від усіх підприємств, операціях з нерухомістю – 39,6%, освіті – 36,8%, готельно-ресторанному господарстві – 36,2%, професійній та науково-технічній діяльності – 32,5%, ІТ – 31,3%, будівництві – 31%.

“Тобто десятирічний рекорд “витягнули” переважно фінустанови, які “конвертували у результат” ті не зовсім звичні умови діяльності, у яких працювали”, – підсумував Гетманцев.

Як повідомлялося, упродовж 2023 року лідери енергетичного комплексу України заробили 745,87 млрд грн, що на 8% більше, ніж сукупний дохід цих компаній роком раніше.

Новини

27 Вересня 2024

Американська донька Liberty Steel скорочує виробництво до кінця жовтня

Польське ЕКА вперше застрахувало виробничий комплекс в Україні

В ВР не виключають можливості підвищення ПДВ у майбутньому

Франція і Німеччина проти плану Єврокомісії щодо кредиту для України на 35 млрд  

За період великої війни кількість індустриальних парків зросла понад удвічі

Інтерпайп залишається великим експортером продукції із високою доданою вартістю

Європейська організація морських портів закликала звільнити від податків берегові джерела живлення

Мексика продовжила дію мита на українські безшовні труби

Система тарифоутворення Укрзалізниці давно застаріла і потребує перегляду

Канада та ЄС домовилися допомагати розвивати вуглецеве ціноутворення у світі

Український уряд має розпочати переговори з ЄС щодо відтермінування CBAM

В Україні оголошено перший аукціон із розподілу квоти підтримки зеленої енергетики

ЄС збільшив імпорт заліза прямого відновлення на 4,8%

ArcelorMittal зупинив проєкт розширення бразильського заводу через зростання імпорту сталі

Ціни на залізну руду перевищили позначку в 100 дол/тонну

Жінки врятують світ: Україна запускає програму навчання жінок на операторок екскаватора 

ВСІ НОВИНИ ⇢