Зобов’язання імпортувати 80% електроенергії ставить промисловість на критичну межу виживання

Економіка Металургія Новини Точка зору
Зобов’язання імпортувати 80% електроенергії ставить промисловість на критичну межу виживання

Через зобов’язання імпортувати 80% електроенергії українські підприємства стикнулися з рядом проблем, основними з яких є підвищення собівартості продукції та втрата конкурентоздатності. Ці проблеми стануть критичними і викличуть зупинки підприємств, якщо планка в 80% не буде знижена. Про це розповів директор “Дніпроспецсталь – Енерго” Василь Гончарук на під час робочої наради, яку організувала Федерація роботодавців України.

“Підвищення обсягів імпорту до 80% стало для нас холодним душем. Якщо уявити, що ми у лікаря на огляді, і нас запитують, що ми відчуваємо, то ми скаржимося на біль. Перший біль – це суттєве здорожчання енергоресурсу, який тягне за собою здорожчання продукції, яку ми експортуємо. Це приводить до другого нашого болю – це зниження нашої конкурентності на зовнішніх ринках, яке не дає нам можливості залучати кошти, реінвестувати і якось виживати в теперішніх складних умовах”, – каже Гончарук.

Водночас він наголосив: якщо підприємство буде змушене знижувати обсяги виробництва, то постраждають працівники, які зараз мають роботу та сплачують податки. “Ключовий наш біль – це переживання за людей. У нас зараз працевлаштовано в групі компаній біля 9 тисяч працівників. З цих 9 тисяч приблизно 30% – це активи в Нікополі. Це бойова територія, щоденні прильоти та загрози для життя. Зупинка підприємств призведе до того, що ці 3 тисячі людей не зможуть отримувати заробітну плату”, – акцентував Гончарук.

Він підкреслив: бізнес розуміє стан енергетичної системи, та готовий допомагати, але водночас – він потребує підтримки. Такою підтримкою стане повернення до норми імпорту в 50%.

“З таким зростанням ціни електричної енергії критичним стає питання доцільності функціонування підприємств. Хотілося б попросити все-таки знизити імпортний ценз хоча би до попереднього рівня у 50%. Також закликаємо активізуватися в частині покращення для нас нашої торговельної позиції – давши можливість довгострокової закупівлі міждержавного перетину на місяць+, що дасть можливість на зовнішніх ринках Євросоюзу закуповувати якісь базові продукти, які потенційно будуть дешевші, ніж поточний спотовий короткостроковий продукт”, – резюмував Гончарук.

Нагадаємо, днями ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” (АМКР) також закликало український уряд переглянути норму з імпорту не менше 80% е/е: подальше виробництво стає збитковим, а конкурентоспроможність на глобальному ринку знижується. Якщо ця норма не буде зменшена, підприємство буде змушене скоротити виробництво та відправити у простій 1200 своїх працівників.

Новини

23 Липня 2024

Китай наростив експорт коксу на 20,2%

Індія скасовує митні збори на критично важливі мінерали

ЄС може стати головним покупцем російського газу — Bloomberg

Експерти критикують закон про промислове забруднення

Укрзалізниця отримає 40 млн євро на модернізацію залізничних колій

У вересні Україна розраховує отримати від ЄС 4,1 млрд євро допомоги

У Міненерго заявили що тариф на е/е в Україні найнижчій ніж у Європі, але забули, що зарплати ще нижчі

Україна піднялася на 21 місце у рейтингу світових виробників сталі

У іноземного бізнесу “немає апетиту” до придбання українських активів – Шурма

Boeing та Антонов підписали попередню угоду про виробництво безпілотників

Вартість електроенергії для металургів зросла на 10% після зміни пропорцій імпорту – Каленков

ArcelorMittal закриває коксову батарею на заводі у Кракові

Укренерго пом’якшило відключення на Заході та Півдні країни

Обсяги залізничних перевезень руди через українсько-словацькі кордони скоротились на 10,1%

Україна за 6 місяців 2024 року збільшила імпорт довгого прокату на 5,1%

В 2024 році виплавка сталі в Україні перевищить 7,2 млн тон – Каленков

ВСІ НОВИНИ ⇢