На ринку будматеріалів критично не вистачає працівників

Економіка Новини
На ринку будматеріалів критично не вистачає працівників

Кадрове питання на сьогодні є критичним для виробників будівельних матеріалів поряд із низьким попитом і проблемами з електропостачанням, повідомили агентству “Інтерфакс-Україна” в профільних асоціаціях.

“Уже зараз в Україні існує дефіцит кадрів всіх ланок. Це один із факторів, який може критично загрожувати цілісності процесів виробництва цементу та стримувати розвиток української економіки в цілому. Сьогодні частина висококваліфікованих співробітників захищає Україну в лавах ЗСУ – ця кадрова проблема є одним з найсерйозніших викликів, і не тільки для цементної промисловості”, – повідомила виконавчий директор асоціації “Укрцемент” Людмила Кріпка.

За її словами, підготовка кваліфікованих кадрів для виробництва цементу займає тривалий термін. Крім того, цементна сфера довгий час вважалася “чоловічою” професією. Ці фактори разом із мобілізацією вкрай негативно позначилися на ринку праці в галузі.

“Компроміс між потребами фронту і потребами економіки потрібен. Його вирішення можливе в тому, щоб мобілізація стосувалася в першу чергу тих, хто взагалі не працює. А зараз в основному йде мобілізація тих, хто реально працює”, – зазначила Кріпка.

За словами президента Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів Костянтина Салія, приблизно чверть співробітників підприємств-виробників будівельних матеріалів уже мобілізовано.

“Відсутність достатнього бронювання залишається актуальною проблемою в галузі: з 200 тис. робітників вже біля 50 тис. мобілізовано”, – зазначив він.

Незважаючи на бронювання частини працівників, кадровий дефіцит все одно позначається на виробничих процесах, зазначив директор Всеукраїнської асоціації виробників автоклавного газобетону (ВААГ) Олег Сиротін. Крім того, невеликі підприємства галузі часом позбавлені можливості бронювання взагалі через невідповідність ознакам критично важливих компаній.

Водночас не менш важливими проблемами в галузі залишаються порушення логістики, зниження попиту та перебої в електропостачанні.

“Деякі проблеми виробники вирішують самостійно. Наприклад, встановлюють на підприємствах потужні електрогенератори, здійснюють часткове бронювання своїх працівників і таке інше”, – розповів директор ВААГ.

За словами Сиротіна, неконтрольовані відключення електроенергії призводять до зростання собівартості продукції, оскільки генератори не розраховані на тривалі блекаути, а зупинка виробництв спричиняє додаткові витрати.

Новини

9 Жовтня 2024

За ОГКХ запропонували трохи менше 4 млрд грн

8 Жовтня 2024

Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії може призвести до банкрутства великих підприємств

На базі НКРЕКП планують створити робочу групу з вирішення проблем ВДЕ-генерації

Україна планує використовувати штучний інтелект у пошуку корисних копалин

Уряд виділить додаткові €86 млн на зведення систем захисту енергооб’єктів

Релокованим підприємствам дозволили пролонгувати пільгові кредити

Німецька промисловість відновилася в серпні завдяки виробництву автомобілів

В Україні створили ще два індустріальні парки на 1800 робочих місць

Бразилія у вересні збільшила експорт чавуну на 40%

Китай за 9 місяців 2024 року експортував до України товарів на $10,3 млрд

Україна має отримати €35 млрд нового кредиту ЄС до кінця року – Єврокомісія

У Росії посилюється криза у вугільному секторі 

Польські фермери можуть знов заблокувати один з пунктів пропуску на кордоні

55% українських компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору

Словаччина в разі блекауту надаватиме Україні аварійні поставки е/е

З початку року металурги збільшили виплавку сталі на 28,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢