У серпні 27,8% публічних закупівель відбулись з порушенням вимог локалізації

Економіка Металообробка Новини
У серпні 27,8% публічних закупівель відбулись з порушенням вимог локалізації

У серпні 2024 року на платформі Prozorro опубліковано інформацію про 568 закупівель товарів на суму 5,2 млрд гривень, на які розповсюджується вимога локалізації. З них 158 тендерів (27,8%) відбулись з порушенням процедур та законодавства про локалізацію. Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру CMD Ukraine, проведеного за ініціативою заступника голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитра Кисилевського.

Пʼять закупівель, на які розповсюджується вимога локалізації, у серпні відбулись з грубим порушенням – товар було внесено до державного реєстру локалізованих товарів не виробником. А Днiпропетровський тепловозоремонтний завод, який належить державній “Укрзалізниці”, придбав дизельний генератор, який відсутній в реєстрі.

Це стане предметом додаткової перевірки тендерів щодо можливого шахрайства. Зокрема, ці грубі порушення виявлені на таких закупівлях:

  1. Гончарівська селищна рада (Чернігівська область) закупила екскаватор-навантажувач JCB 4CX SITEMASTER на суму 12,6 млн. грн. Постачальник – ТОВ “Констракшн Машинері”.
  2. НАЕК “Енергоатом” закупило екскаватор колісний JCB JS175W-T2 на суму 9,6 млн. грн. Постачальник – ТОВ “Констракшн Машинері”.
  3. АТ “Лубнигаз” закупило екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTER на суму 4,56 млн. грн. Постачальник – ТОВ “Констракшн Машинері”.
  4. КП “Український Сількомунгосп” закупило екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTER на суму 4,49 млн. грн. Постачальник – ТОВ “Констракшн Машинері”.
  5. Куньєвська сільська територіальна громада (Харківська область) закупила трактор KATA KD1104 з відвалом DELLIF на суму 1,32 млн. грн. Постачальник – ТОВ “СТ-Прозоро”.
  6. ПрАТ “Днiпропетровський тепловозоремонтний завод” закупило дизельну генераторну установку на суму 0,58 млн. грн. Постачальник – ТОВ “Міф.Інтернешенел”.

Інформація про виявлені порушення передана для реагування Міністерству економіки України та Державній аудиторській службі України.

З 2 липня 2024 року почали діяти нові правила ведення Реєстру локалізованих товарів. Міністерство економіки отримало право у разі виявлених порушень виключати товари з Реєстру, а при другому порушенні забороняти компанії-постачальнику брати участь у торгах.

Законодавство про локалізацію у 2024 році вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування наявності в ній не менше 20% складової, виробленої в Україні.

Новини

14 Жовтня 2024

Ракетні атаки ворога не вплинули на роботу морського коридору

Українські танки Leopard отримають захисні екрани від Сталевого фронту

Граничні ціни на світло потрібно скасувати або зробити на рівні з європейськими – ВДЕ

Primetals підписала контракт на будівництво нового сталеливарного заводу в Німеччині

Окупанти знов атакували портову інфраструктуру в Одеській області

Зростання цін виявилось вищим за прогноз НБУ

В енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Україна отримала можливість зменшити виплати за держборгом перед МВФ

Промисловці закликають не допустити зростання тарифів УЗ на вантажні перевезення

Posco розпочала виробництво на новому катодному заводі

ЄС інвестує в оборонно-промисловий комплекс України замість поставок зброї

Малайзія розслідує імпорт катанки з трьох країн

Обсяг експорту в українському морському коридорі досяг 75 млн тонн

Втрата Покровська стане для України економічною проблемою

В Україні посилять контроль за роботою підприємств хімічної промисловості

Туреччина обмежить закупівлі російської сталі 

ВСІ НОВИНИ ⇢