В майбутньому громади активніше конкуруватимуть за інвестиції – Кисилевський

Економіка Машинобудівництво Металообробка Точка зору
В майбутньому громади активніше конкуруватимуть за інвестиції – Кисилевський

В майбутньому критична кількість індустріальних парків призведе до загострення конкуренції громад за інвестиції. Таку думку висловив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

“В Україні триває бум створення та реанімації індустріальних парків. У листопаді цей тренд продовжився”, – сказав він, додавши, що найбільш прогресивні керівники громад вже повертаються з-за кордону з попередніми домовленостями з інвесторами, який мають досвід розвитку індустріальних парків у своїх країнах.

Так за інформацією Д.Кисилевського, Мерія Бучі Київської області оголосила про плани створити індустріальний парк Bucha Techno Garden спільно з корейською державною компанією K-water. Ця компанія має досвід розбудови індустріальних парків у Південній Кореї.

Недобоївська громада Чернівецької області почала розробку концепції індустріального парку. Планується створити 500 робочих місць. Індустріальний парк облаштують на території колишнього цукрового заводу у селі Зарожани на території 25 гектарів. Основним напрямком обрали переробну промисловість та створення цифрового містечка для ІТ-сектору.

Миколаївська міськрада почала розробку концепції нового індустріального парку. На ділянці 190 гектарів між Херсонською і Баштанською трасами планується залучити інвестиції у сухий порт і логістичний центр, виробництва у сфері суднобудування, електроніки і легкої промисловості, приміщення для переробки і зберігання фруктів і овочів, митний термінал і сміттєпереробний завод. На дахах усіх приміщень планується розмістити сонячні панелі загальною потужністю 100 мегават.

Мерія Броварів виділила земельну ділянку площею 15,4 гектарів під новий індустріальний парк. Профільна комісія міськради затвердила технічну документацію із землеустрою.

Мер Львова Андрій Садовий заявив про намір збудувати у місті потужний індустріальний парк для південнокорейських інвестицій у промислове виробництво.

У Львівській області Новороздільський індустріальний парк повідомив про набуття консорціумом “Центр інвестиційно-промислового розвитку” статусу керуючої компанії. Парк розташований на ділянці 46,4 гектара на кордоні з Польщею. За 200 м від кордону розташовані 2 трансформаторні підстанції 20 та 6,3 МВт.

У Хмельницькому стартувало будівництво дороги до майбутнього індустріального парку.

Керуюча компанія індустріального парку “Формація. Сигнівка”, компанія Alterra Group, повідомила про плани будівництва понад 150 тис. м² виробничих, складських та офісних приміщень на площі 30 га. У межах індустріального парку функціонуватиме R&D осередок, де буде створено лабораторії, коворкінги та бізнес-інкубатор площею 2 500 м. кв.

“Чергова регіональна нарада щодо розвитку індустріальних парків відбулась у Житомирі. Участь взяли депутати Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, урядовці, керівники обласної адміністрації та облради. Наразі в області зареєстровано три ІП, з них активно працює лише один: парк “Коростень”, який спеціалізується на деревообробці”, – розповів Д.Кисилевський.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢