«Тіньовий флот» для перевезення російської нафти – розслідування Bloomberg

Технології
«Тіньовий флот» для перевезення російської нафти – розслідування Bloomberg

Напередодні набуття чинності санкцій проти експорту російської нафти у світі створюється величезний «тіньовий флот». У новинах світу від Еспресо йдеться про це в експертній публікації за матеріалами розслідування Bloomberg. Невідомі власники планують транспортувати нафту в інтересах Росії. 

Невідомі власники «тіньового флоту»

Як повідомляє Bloomberg, внаслідок застосування міжнародних санкцій, величезна частка експорту російської нафти здійснюватиметься за допомоги заплутаної таємної схеми із застосуванням тіньової мережі власників суден, портів та скритих безпечних маршрутів. 

Побоювання дефіциту палива та зростання цін змушують Вашингтон вже протягом певного часу обговорювати плани обмеження світових цін на нафту. Проте, певні зацікавлені особи й досі не втратили бажання мати партнерські стосунки з Росією. Очікується, що із запровадженням санкцій основними покупцями російської нафти стануть Індія та Китай.

Таємний продаж кораблів

Виходячи з того, яка кількість суден продана за минулі 6 місяців, не складно спрогнозувати, що створюється ціла флотилія для перевезення такого вантажу – про це розповів Крістіан Інгерслев, виконавчий директор компанії Maersk Tankers. 

За даними суднобудівного брокера Braemar, для перевезення російської нафти на Далекому Сході придбано 240 суден, які лише минулого року транспортували венесуельську та іранську нафту. А це: 102 «Афрамакси», 58 «Суецмаксів, 80 величезних нафтових танкерів.

Різко збільшився продаж танкерів у Гонконзі, Дубаї, Сінгапурі, Кіпрі через невідомих постачальників. Про це повідомляє Ануп Сінгх, керівник відділу досліджень танкерів Braemar. Частина танкерів, що потрапляє до «тіньового флоту» є старими. Встановлено зокрема, що деякі кораблі постачає судновласник з РФ «Совкомфлот».

Крім того, Bloomberg прогнозує збільшення кількості перевантажень з танкера на танкер, що пов’язано з санкційними ризиками, а також необхідністю перевантаження невеликих вантажів на великі судна для виконання дальніх рейсів. Але це є певною логістичною проблемою, зокрема при транспортуванні нафти з Балтійського моря.

Ембарго на російську нафту – що відомо

На знак засудження вторгнення Росії в Україну 5 грудня 2022 року починає діяти ембарго на російську нафту. З 5 лютого 2023 року ЄС повністю забороняє постачання російських нафтопродуктів. Варто нагадати, що до набуття чинності ембарго на російську нафту, експортні перевезення її значно зросли та відповідно прибутки Росії.

Новини

19 Квітня 2024

ДТЕК попереджає про можливі відключення світла у Києві

Відвантаження довгого прокату за кордон зросли на 13,4%

EDF постачатиме зелену енергію для французького заводу з виробництва DRI

Асоціація портів України звернулась до уряду щодо ситуації на Дунаї

Ворог пошкодив припортову інфраструктуру на Одещині

Сім країн у світі виробляють всю свою енергію з відновлюваних джерел

Pilbara Minerals відзначає збільшення цін на літій

Nippon Steel намагається розвіяти побоювання з приводу придбання US Steel

Каметсталь освоює виплавку заготовки підвищеної якості

Виробництво в будівельному секторі ЄС зросло на 1,8% 

США виділило $28 млн на розробку технологій очищення чавуну та сталі

Україна отримає від ЄІБ 560 млн євро на відновлення енергетики та житла

Китай у березні збільшив видобуток руди на 14,5% 

УЗ планує відремонтувати майже 1200 кілометрів колій

Зміна клімату призведе до значних економічних втрат у майже всіх країнах світу

Німецький виробник дронів відкриє завод в Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢