«Тіньовий флот» для перевезення російської нафти – розслідування Bloomberg

Технології
«Тіньовий флот» для перевезення російської нафти – розслідування Bloomberg

Напередодні набуття чинності санкцій проти експорту російської нафти у світі створюється величезний «тіньовий флот». У новинах світу від Еспресо йдеться про це в експертній публікації за матеріалами розслідування Bloomberg. Невідомі власники планують транспортувати нафту в інтересах Росії. 

Невідомі власники «тіньового флоту»

Як повідомляє Bloomberg, внаслідок застосування міжнародних санкцій, величезна частка експорту російської нафти здійснюватиметься за допомоги заплутаної таємної схеми із застосуванням тіньової мережі власників суден, портів та скритих безпечних маршрутів. 

Побоювання дефіциту палива та зростання цін змушують Вашингтон вже протягом певного часу обговорювати плани обмеження світових цін на нафту. Проте, певні зацікавлені особи й досі не втратили бажання мати партнерські стосунки з Росією. Очікується, що із запровадженням санкцій основними покупцями російської нафти стануть Індія та Китай.

Таємний продаж кораблів

Виходячи з того, яка кількість суден продана за минулі 6 місяців, не складно спрогнозувати, що створюється ціла флотилія для перевезення такого вантажу – про це розповів Крістіан Інгерслев, виконавчий директор компанії Maersk Tankers. 

За даними суднобудівного брокера Braemar, для перевезення російської нафти на Далекому Сході придбано 240 суден, які лише минулого року транспортували венесуельську та іранську нафту. А це: 102 «Афрамакси», 58 «Суецмаксів, 80 величезних нафтових танкерів.

Різко збільшився продаж танкерів у Гонконзі, Дубаї, Сінгапурі, Кіпрі через невідомих постачальників. Про це повідомляє Ануп Сінгх, керівник відділу досліджень танкерів Braemar. Частина танкерів, що потрапляє до «тіньового флоту» є старими. Встановлено зокрема, що деякі кораблі постачає судновласник з РФ «Совкомфлот».

Крім того, Bloomberg прогнозує збільшення кількості перевантажень з танкера на танкер, що пов’язано з санкційними ризиками, а також необхідністю перевантаження невеликих вантажів на великі судна для виконання дальніх рейсів. Але це є певною логістичною проблемою, зокрема при транспортуванні нафти з Балтійського моря.

Ембарго на російську нафту – що відомо

На знак засудження вторгнення Росії в Україну 5 грудня 2022 року починає діяти ембарго на російську нафту. З 5 лютого 2023 року ЄС повністю забороняє постачання російських нафтопродуктів. Варто нагадати, що до набуття чинності ембарго на російську нафту, експортні перевезення її значно зросли та відповідно прибутки Росії.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢