«Тіньовий флот» для перевезення російської нафти – розслідування Bloomberg

Технології

Напередодні набуття чинності санкцій проти експорту російської нафти у світі створюється величезний «тіньовий флот». У новинах світу від Еспресо йдеться про це в експертній публікації за матеріалами розслідування Bloomberg. Невідомі власники планують транспортувати нафту в інтересах Росії. 

Невідомі власники «тіньового флоту»

Як повідомляє Bloomberg, внаслідок застосування міжнародних санкцій, величезна частка експорту російської нафти здійснюватиметься за допомоги заплутаної таємної схеми із застосуванням тіньової мережі власників суден, портів та скритих безпечних маршрутів. 

Побоювання дефіциту палива та зростання цін змушують Вашингтон вже протягом певного часу обговорювати плани обмеження світових цін на нафту. Проте, певні зацікавлені особи й досі не втратили бажання мати партнерські стосунки з Росією. Очікується, що із запровадженням санкцій основними покупцями російської нафти стануть Індія та Китай.

Таємний продаж кораблів

Виходячи з того, яка кількість суден продана за минулі 6 місяців, не складно спрогнозувати, що створюється ціла флотилія для перевезення такого вантажу – про це розповів Крістіан Інгерслев, виконавчий директор компанії Maersk Tankers. 

За даними суднобудівного брокера Braemar, для перевезення російської нафти на Далекому Сході придбано 240 суден, які лише минулого року транспортували венесуельську та іранську нафту. А це: 102 «Афрамакси», 58 «Суецмаксів, 80 величезних нафтових танкерів.

Різко збільшився продаж танкерів у Гонконзі, Дубаї, Сінгапурі, Кіпрі через невідомих постачальників. Про це повідомляє Ануп Сінгх, керівник відділу досліджень танкерів Braemar. Частина танкерів, що потрапляє до «тіньового флоту» є старими. Встановлено зокрема, що деякі кораблі постачає судновласник з РФ «Совкомфлот».

Крім того, Bloomberg прогнозує збільшення кількості перевантажень з танкера на танкер, що пов’язано з санкційними ризиками, а також необхідністю перевантаження невеликих вантажів на великі судна для виконання дальніх рейсів. Але це є певною логістичною проблемою, зокрема при транспортуванні нафти з Балтійського моря.

Ембарго на російську нафту – що відомо

На знак засудження вторгнення Росії в Україну 5 грудня 2022 року починає діяти ембарго на російську нафту. З 5 лютого 2023 року ЄС повністю забороняє постачання російських нафтопродуктів. Варто нагадати, що до набуття чинності ембарго на російську нафту, експортні перевезення її значно зросли та відповідно прибутки Росії.

Новини

25 Листопада 2022

Україна планує залучити 500 млн дол від МБРР

Українські аграрії зібрали 40 млн тонн зернових

Південна Корея надасть Україні 20 потужних генераторів

Релокація дозволила зберегти понад 35 тисяч робочих місць

ДТЕК відновив роботу своїх електростанцій та мереж

Дефіцит в український енергосистемі знизився до 30%

Метінвест передав розвідникам зимовий тактичний одяг

Велика Британія обіцяє надавати Україні допомогу стільки, скільки буде потрібно

В Укренерго розповіли про можливі обсяги експорту електроенергії з Європи

Україна отримає грант на 4,5 млрд долл від Світового банку

З початку року введення в експлуатацію житла скоротилось на 45%

В ЄС домовилися прибрати російський газ з угод про спільну закупівлю

24 Листопада 2022

ЄС готує дев'ятий пакет санкцій проти росії - фон дер Ляєн

ДТЕК заявив про відновлення роботи своїх електростанцій і електромереж

АрселорМіттал Кривий Ріг призупинив роботу через перебої з електропостачанням

Японія дасть Україні на закупівлю генераторів та ламп понад 2 млн долл.

ВСІ НОВИНИ ⇢