Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Екологія Економіка Новини
Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Європейська рахункова палата (ECA) зафіксувала переоцінку витрат на кліматичні проєкти та неправильний підрахунок фактично витрачених сум у таких країнах ЄС як Хорватія, Греція, Словаччина та Португалія. Результати аудиту відомство оприлюднило у своєму звіті.

Перевіряльники ЄС виявили, що Хорватія та Португалія завищили потенційні кліматичні внески в деякі проєкти, такі як екологічно чистий міський транспорт та адаптація лісів до зміни клімату. Попри виявлення позитивного побічного впливу на клімат, аудитори ЄС стверджують, що обидві країни-члени збільшили частку коштів, розраховану і заплановану на “кліматичні дії” за формулою Європейської Комісії.

Вони нагадали, що внесок у “зелений” перехід стосується реформ та інвестицій у “зелені” технології та потужності, включаючи біорізноманіття, енергоефективність, реконструкцію будівель та циркулярну економіку.

У Греції “зелені” кошти виділили на будівництво нової гідроакумулюючої електростанції, але вплив будівництва на навколишнє середовище оцінити забули. Словаччині аудитори ЄС вказали на те, що в рамках модернізації гідроелектростанцій, біогазових і біометанових установок було встановлено занадто високий бюджет для досягнення поставленої мети, і поставили під сумнів амбітність цілей проєктів: “Суми, затверджені Словаччиною для цих проєктів, відповідають 30% кошторисних витрат на реалізацію заходів.

Таким чином, решта 70% підтримки може бути спрямована на досягнення лише 6% від запланованого, що свідчить про те, що захід міг би бути досягнутий за меншу частину витрат, оскільки мета була встановлена дуже низькою”, – йдеться у звіті ECA.

В процесі перевірки виявився також “незрозумілим” загальний внесок у перехід Фонду відновлення та стійкості (RRF), який створили для відновлення ЄС після пандемії. Станом на лютий 2024 року, він виділив €275 млрд на підтримку кліматичних цілей ЄС в усьому блоці. Але ефективність використання цих коштів аудитори поставили під велике питання.

Олів’є Вардакуліас, координатор з питань фінансів та субсидій неурядової організації Climate Action Network (CAN) Europe, розповів Euronews, що методологія інтеграції клімату, яка використовується в рамках RRF, призводить до завищення фактичних інвестицій у клімат та “зелений перехід”, а положення про управління RRF не забезпечують ефективного моніторингу.

Він вважає, що держави-члени зараз повинні взяти до уваги висновки звіту й терміново прискорити освоєння існуючих фондів для справжніх інвестицій у “зелений перехід

Новини

19 Вересня 2024

Порти окупованого Криму обробили близько 2 млн тонн вантажів в минулому році

Запоріжсталь планує зберегти стабільність поставок плоского прокату у вересні

Фонд декарбонізації зібрав 380 млн грн і приймає заявки на фінансування енергоефективних проєктів

Українська ГТС здатна посилити сполученість між газовими ринками Європи

Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Україна за 8 місяців збільшила імпорт алюмінію на 20%

Феросплавна галузь скоротила експорт продукції на 83,1%

Глобальний держборг зросте до 100% до кінця десятиліття

Кабмін ухвалив постанову для встановлення в Україні плавучих ТЕС 

18 Вересня 2024

Українські підприємства в січні-серпні збільшили імпорт нікелю майже на 70%

Демократи США закликали Байдена схвалити експорт СПГ до України

Взимку дефіцит електроенергії в системі складатиме близько 4 ГВт

Виробництво сталі у Мексиці за підсумками липня впало на 53%

Державне фінансування отримали ще три індустріальні парки

Інтерпайп використовує морський та автотранспорт для доставки залізничної продукції у США та на Близький Схід

В Україні скорочується будівництво нового житла

ВСІ НОВИНИ ⇢