Феросплавна галузь скоротила експорт продукції на 83,1%

Економіка Інфографіка Новини

Феросплавна галузь України за підсумками січня-серпня 2024 року скоротила експорт продукції на 83,1% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року – до 52,81 тис. т (312,44 тис. т у січні-серпні 2023-го). Про це свідчать дані Державної митної служби України.

В серпні українські виробники експортували 13,11 тис. т феросплавів, що на 15,3% менше у порівнянні з попереднім місяцем, та на 1% більше р./р. Обсяги експорту скорочуються у місячному порівнянні другий місяць поспіль після 4-місячного зростання.

Експортні відвантаження феросплавів з України в травні-серпні почали наближуватись до показників минулого року, тоді як протягом січня-квітня експорт був на межі зупинки, не перевищуючи 0,1-0,3 тис. т.

Основними споживачами продукції є Польща – 11,53 тис. т за 8 місяців, та 1,88 тис. т в серпні (-40,1% м./м.), Туреччина – 15,3 тис. т та 3,02 тис. т (-54,3% м./м.) відповідно, а також Італія – 9,65 тис. т та 3,1 тис. т (-12,6% м./м.) відповідно.

Відвантаження феросплавів відновилося завдяки частковому відновленню роботи Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ) в травні. Як повідомлялось раніше, підприємство працює двома печами, що складає лише 7% від загальної потужності, й не має жодних видимих планів щодо збільшення завантаження. Приблизно з кінця червня на мінімальному рівні запустився і НЗФ. Наразі підприємства працюють із запасами сировини, які залишилися з листопада минулого року і на тих обсягах електроенергії, які вони можуть отримувати. Покровський ГЗК, Марганецький ГЗК й Побузький феронікелевий комбінат (ПФК) простоюють.

При цьому, важка промисловість України стикається з багатьма проблемами, серед яких зниження попиту на продукцію, проблеми з енергопостачанням, нестача кадрів через мобілізацію та ін. Особливий тиск на феросплавну галузь створюють високі тарифи на електроенергію та проблеми з її дефіцитом, оскільки виробництво феросплавів є енергоємним процесом.

Зростання витрат на електроенергію призводить до різкого зростання собівартості, що робить продовження випуску продукції економічно нерентабельним, а деякі підприємства ГМК попереджують, що це може спричинити повну зупинку виробництва. Загалом, обмеження поставок е/е неминуче призведе до істотного зниження виробництва та експорту.

Виручка від експорту феросплавів за 8 місяців 2024 року скоротилась на 76,5% р./р. – до $63,8 млн, а у серпні – зросла на 50,5% р./р. та скоротилась на 16,1% м./м. – до $15,67 млн.

Новини

14 Жовтня 2024

ArcelorMittal подав позов проти Liberty Steel 

УЗ з початку року перевезла в напрямку Польщі 3,87 млн тонн залізної руди

Китай може стати найбільшим виробником зеленої сталі

Рівнеазот відновив виробництво мінеральних добрив

Ракетні атаки ворога не вплинули на роботу морського коридору

Українські танки Leopard отримають захисні екрани від Сталевого фронту

Граничні ціни на світло потрібно скасувати або зробити на рівні з європейськими – ВДЕ

Primetals підписала контракт на будівництво нового сталеливарного заводу в Німеччині

Окупанти знов атакували портову інфраструктуру в Одеській області

Зростання цін виявилось вищим за прогноз НБУ

В енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Україна отримала можливість зменшити виплати за держборгом перед МВФ

Промисловці закликають не допустити зростання тарифів УЗ на вантажні перевезення

Posco розпочала виробництво на новому катодному заводі

ЄС інвестує в оборонно-промисловий комплекс України замість поставок зброї

Малайзія розслідує імпорт катанки з трьох країн

ВСІ НОВИНИ ⇢