Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Економіка Новини ТЕК
Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Українські енергетики зможуть підготувати до роботи до початку грудня 2024 року з урахуванням відновленої генерації близько 14—15 ГВт потужностей, що генерують, що залишить енергосистему з очікуваним дефіцитом близько 4 ГВт, який неможливо покрити повністю імпортом. Про це заявив виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України (АЕГУ) Святослав Павлюк у ході дискусії “Зберігаючи світло: битва за українську електромережу”, організовану Wilson Center.

“Це (дефіцит генерації) загалом становить до 20% виробітку. Це насправді оптимістична картина. Я сказав би, що це оптимістична картина”, — сказав він.

Як зазначив Павлюк, після початку повномасштабної війни українська енергосистема в 2023 році мала 18 ГВт доступної потужності, проте після серії масованих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру, починаючи з березня 2024 року, до липня працююча потужність скоротилася до 10 ГВт.

Наразі, додав експерт, ключовим базисом виробітку в українській енергосистемі є три атомні електростанції із загальною встановленою потужністю до 8 ГВт. При цьому деякі енергоблоки не можуть працювати на повне завантаження через несправність обладнання. Крім того, пошкоджено близько 50% потужностей гідроелектростанцій, загальна потужність яких до війни становила до 6 ГВт. Також станом на серпень доступна потужність теплових електростанцій та когенерації досягала 5,5 ГВт.

У сфері установок із відновлюваними джерелами енергії Україна втратила на окупованих територіях відповідно 80% потужностей вітрових станцій та 20% сонячних.

“Загалом ми підходимо до цього опалювального сезону в ситуації, коли вся генерація на лівому березі країни в основному зруйнована, припинена чи пошкоджена, і вона не працює. У цьому схід країни дуже залежить від системи передачі. Таким чином, функціональність системи передачі є абсолютно критично важливою, щоб упоратися з проблемами опалювального сезону”, — прокоментував виконавчий директор.

Як прогнозує Павлюк, основний тягар відключень електроенергії взимку буде покладено насамперед на населення, оскільки не можна відключити, зокрема, сектор оборони, підприємства централізованого тепло- та водопостачання, об’єкти критичної соціальної інфраструктури.

АЕГУ має значний досвід координації міжнародних проектів в Україні та Східній Європі з десятками міжнародних організацій, зокрема, таких як USAID, Abol Foundation, Світовий банк та ін.

Новини

9 Жовтня 2024

За ОГКХ запропонували трохи менше 4 млрд грн

8 Жовтня 2024

Уніфікація тарифу на розподіл електроенергії може призвести до банкрутства великих підприємств

На базі НКРЕКП планують створити робочу групу з вирішення проблем ВДЕ-генерації

Україна планує використовувати штучний інтелект у пошуку корисних копалин

Уряд виділить додаткові €86 млн на зведення систем захисту енергооб’єктів

Релокованим підприємствам дозволили пролонгувати пільгові кредити

Німецька промисловість відновилася в серпні завдяки виробництву автомобілів

В Україні створили ще два індустріальні парки на 1800 робочих місць

Бразилія у вересні збільшила експорт чавуну на 40%

Китай за 9 місяців 2024 року експортував до України товарів на $10,3 млрд

Україна має отримати €35 млрд нового кредиту ЄС до кінця року – Єврокомісія

У Росії посилюється криза у вугільному секторі 

Польські фермери можуть знов заблокувати один з пунктів пропуску на кордоні

55% українських компаній не зможуть компенсувати підвищення військового збору

Словаччина в разі блекауту надаватиме Україні аварійні поставки е/е

З початку року металурги збільшили виплавку сталі на 28,2%

ВСІ НОВИНИ ⇢