Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Економіка Новини ТЕК
Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Українські енергетики зможуть підготувати до роботи до початку грудня 2024 року з урахуванням відновленої генерації близько 14—15 ГВт потужностей, що генерують, що залишить енергосистему з очікуваним дефіцитом близько 4 ГВт, який неможливо покрити повністю імпортом. Про це заявив виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст України (АЕГУ) Святослав Павлюк у ході дискусії “Зберігаючи світло: битва за українську електромережу”, організовану Wilson Center.

“Це (дефіцит генерації) загалом становить до 20% виробітку. Це насправді оптимістична картина. Я сказав би, що це оптимістична картина”, — сказав він.

Як зазначив Павлюк, після початку повномасштабної війни українська енергосистема в 2023 році мала 18 ГВт доступної потужності, проте після серії масованих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру, починаючи з березня 2024 року, до липня працююча потужність скоротилася до 10 ГВт.

Наразі, додав експерт, ключовим базисом виробітку в українській енергосистемі є три атомні електростанції із загальною встановленою потужністю до 8 ГВт. При цьому деякі енергоблоки не можуть працювати на повне завантаження через несправність обладнання. Крім того, пошкоджено близько 50% потужностей гідроелектростанцій, загальна потужність яких до війни становила до 6 ГВт. Також станом на серпень доступна потужність теплових електростанцій та когенерації досягала 5,5 ГВт.

У сфері установок із відновлюваними джерелами енергії Україна втратила на окупованих територіях відповідно 80% потужностей вітрових станцій та 20% сонячних.

“Загалом ми підходимо до цього опалювального сезону в ситуації, коли вся генерація на лівому березі країни в основному зруйнована, припинена чи пошкоджена, і вона не працює. У цьому схід країни дуже залежить від системи передачі. Таким чином, функціональність системи передачі є абсолютно критично важливою, щоб упоратися з проблемами опалювального сезону”, — прокоментував виконавчий директор.

Як прогнозує Павлюк, основний тягар відключень електроенергії взимку буде покладено насамперед на населення, оскільки не можна відключити, зокрема, сектор оборони, підприємства централізованого тепло- та водопостачання, об’єкти критичної соціальної інфраструктури.

АЕГУ має значний досвід координації міжнародних проектів в Україні та Східній Європі з десятками міжнародних організацій, зокрема, таких як USAID, Abol Foundation, Світовий банк та ін.

Новини

British Steel збільшила збитки у вісім разів

У Європі відкрився перший літієвий завод

Купівельна спроможність українців впаде на 20% після підвищення податків

Підприємства видобувної галузі вимагають провести міжнародний аудит Укрзалізниці

Вантажні тарифи Укрзалізниці можна скоротити на 15-20% – Каленков

ЄС виділить додаткові 160 млн євро Україні для підтримки енергобезпеки

Проєкт постачання польської електрики в Україну заморожено

Українські підприємства експортували цинку на $201 тис.

В ООН кажуть, що взимку в Україні світла може не бути до 18 годин на добу

Металургійні компанії України збільшили експорт плоского прокату на 78,4%

Порти окупованого Криму обробили близько 2 млн тонн вантажів в минулому році

Запоріжсталь планує зберегти стабільність поставок плоского прокату у вересні

Фонд декарбонізації зібрав 380 млн грн і приймає заявки на фінансування енергоефективних проєктів

Українська ГТС здатна посилити сполученість між газовими ринками Європи

Україна увійде в зиму з очікуваним дефіцитом генерації 4 ГВт

Україна за 8 місяців збільшила імпорт алюмінію на 20%

ВСІ НОВИНИ ⇢