Підвищення тарифів Укренерго скоротить конкурентоздатність вітчизняних підприємств – Каленков

Економіка Новини ТЕК Точка зору
Підвищення тарифів Укренерго скоротить конкурентоздатність вітчизняних підприємств – Каленков

Підвищення тарифів “Укренерго” призведе до зниження конкурентоздатності вітчизняних підприємств. Таку думку в коментарі МінПрому висловив президент Об’єднання підприємств “Укрметалургпром” Олександр Каленков.

“Якщо будуть зростати тарифи, то це означатиме, що українська продукція буде менш конкурентоздатною на світовому ринку і відповідно ми менше зможемо продати”, – сказав він.

“Зараз важливо щоб добре працювала логістика, щоб ми могли більше вивозити продукції і щоб всередині країни не зростала собівартість. В цьому аспекті все що можна було зробити на підприємствах вже зроблено, до останнього всі внутрішні ресурси використані і зараз важливо, щоб і держава проводила нормальну політику і контролювала видатки своїх монополій таких як “Укренерго” та “Укрзалізниця” і надала підприємствам можливість працювати без підвищення тарифів”, – додав О.Каленков.

Президент “Укрметалургпрому” зауважив, що сьогодні приватний бізнес залучати кошти не може ані в Україні, ані за кордоном через величезні воєнні ризики. Проте держава може допомогти “Укренерго” реструктурувати борги перед позичальниками, тобто перенести виплати на період після завершення війни: “Держава повинна організувати процес реструктуризації цих боргів, заморожування виплат та відсотків. Це важливо для України, тому що якщо підприємства споживачі електроенергії все ще можуть платити, це означає, що вони все ще працюють незважаючи на важкі умови. І якщо держава візьме на себе забезпечення того, щоб тарифи в черговий раз не зростали у воєнний час, це надасть можливість підприємствам дожити до перемоги, сплачувати податки, зарплати працівникам та продовжувати допомагати Збройним силам”.

О.Каленков висловив переконання, що така ініціатива з боку української влади отримає розуміння у західних партнерів України. “Вони зараз латають дірки у бюджеті України, а якщо підвищувати тарифи, то цих дірок у бюджеті буде ще більше, оскільки підприємства будуть закриватись. Тому якщо наші партнери підуть назустріч і допоможуть “Укренерго” працювати не підвищуючи тарифи, це збереже чималу частку української економіки і врешті решт і наші партнери теж в майбутньому зможуть витрачати менше”, – вказує він.

16 листопада стало відомо про підготовку чергового підвищення – цього дня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила проект постанови про встановлення на наступний рік тарифу “Укренерго” на передачу електроенергії в розмірі 592,89 грн/мВт.год та на диспетчеризацію – 100,37 грн/мВт.год.  Таким чином обидва тарифи зростуть ще на 22% та 5% відповідно.

Новини

19 Грудня 2023

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

Україна в листопаді скоротила імпорт плоского прокату на 21,5%

Україна та Румунія владнали екологічну суперечку щодо каналу Дунай-Чорне море

Енергетики вивели три блоки ТЕС у ремонт

Найбільші судноплавні компанії припиняють рух Суецьким каналом

Китайські автомобілі вироблятимуть із зеленої сталі компанії Baosteel

ВМС США будуть супроводжувати судна в Червоному морі

ВСІ НОВИНИ ⇢