Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

Економіка Металургія Новини
Через недосконалість санкцій російські металурги стали багатшими на $50 млрд

У грудневому 12-му пакеті санкцій ЄС переглянув попередні заборони й фактично дозволив російським виробникам й далі постачати до ЄС сляби, чавун, заготівлю з легованої сталі, феросплави та DRI. Це дало змогу російським олігархам збагатитися на мільярди доларів, які спрямували, зокрема, на фінансування війни в Україні, пише “Мінпром” у своїй статті “Сталева непослідовність”. 

“Головну вигоду від пом’якшення санкційного режиму отримує компанія НЛМК російського олігарха Володимира Лісіна, який якимось дивом спромігся уникнути санкцій. І це попри факт, що його бізнес напряму працює на воєнну машину країни-агресора. За даними видання The Times, компанія Лісіна постачала для російської оборонки сталевий листовий прокат, конструкційну нержавіючу сталь, слабомагнітні сплави, електротехнічну стрічку, сталь Armco й холоднокатану плаковану сталь. Ці продукти використовувалися для виробництва широкої номенклатури озброєнь – від радіолокаційних систем до ракетної й навіть ядерної зброї”, – зазначає видання.

Окрім слябів, компанія Лісіна також постачає до ЄС і чавун. Дозвіл продовжувати роботу на європейському ринку надає йому можливості до подальшого збагачення – за даними Bloomberg Billionaires Index, торік статки Лісіна зросли на $4,08 млрд. Загалом же російські олігархи, які всі є наближеними до російської влади, стали багатшими на понад $50 млрд.

“Якщо це рішення не буде переглянуто, то лише від продажу слябів Лісін може у наступні роки отримати понад €6 млрд. Загалом у грошовому вимірі по всій номенклатурі товарів ГМК росіяни зможуть виручити на європейському ринку до €3 млрд. Причому мова йде про тих виробників, які напряму працюють на військове виробництво у РФ. І страждає від цього не тільки Україна, але і європейські країни, для яких збільшується воєнна небезпека”, – наголосили у виданні.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢