Бізнес продовжив пом’якшувати оцінки результатів своєї діяльності

Економіка Новини
Бізнес продовжив пом’якшувати оцінки результатів своєї діяльності

У серпні бізнес другий місяць поспіль продовжив пом’якшувати оцінки поточних результатів своєї діяльності, адаптувавшись до складних умов війни, про це повідомляє пресслужба Національного банку за результатами опитування керівників підприємств у серпні 2024 року.

У Нацбанку зазначають, що у серпні Індекс очікувань ділової активності (ІОДА) становив 48.4 порівняно з 44.4 у липні.

«На тлі високих очікувань щодо темпів зростання закупівельних цін, підприємства всіх секторів, що беруть участь в опитуванні, спрогнозували помірніше здорожчання цін/тарифів на власну продукцію/послуги», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підприємства будівництва продемонстрували оптимістичні очікування щодо економічних результатів своєї діяльності завдяки сприятливим погодним умовам, зростанню внутрішнього попиту та бюджетному фінансуванню на відновлення інфраструктури й доріг: секторальний індекс у серпні становив 50.7 порівняно з 49.6 у липні. Будівельники очікували на подальше збільшення обсягу будівництва, нових замовлень, закупівлі сировини та матеріалів, але менш упевнено прогнозували збільшення обсягу закупівлі послуг підрядників.

«Підприємства торгівлі поліпшили очікування щодо результатів своєї діяльності під впливом сталого внутрішнього попиту, помірної інфляції та достатньої пропозиції товарів: секторальний індекс у серпні становив 50.4 (у липні – 44.7)», – інформують у Нацбанку.

На зміну попереднім негативним прогнозам, торговельні фірми тепер передбачають зростання товарообігу та закупівель. Покращилась також їхня оцінка товарних запасів.

«Підприємства промисловості пом’якшили стримані очікування щодо результатів своєї діяльності, зважаючи на дефіцит електроенергії, брак кваліфікованих працівників і збільшення виробничих витрат: секторальний індекс у серпні становив 48.6 (у липні – 45.8)», – повідомила пресслужба НБУ.

Опитані підприємства прогнозують зростання виробництва та нових замовлень, на відміну від оцінок двох попередніх місяців. Вони також більш оптимістично оцінили експортні замовлення, запаси сировини та залишки готової продукції, але їхні очікування щодо обсягу незавершеного виробництва стали більш стриманими.

Підприємства сфери послуг зберегли найбільш стримані оцінки результатів своєї економічної діяльності: секторальний індекс становив 46.5 у серпні (в липні – 42.5). Компанії позитивніше оцінили обсяги наданих, поточних та нових замовлень, але проблеми з енергією, кадрами та витратами стримують позитивні оцінки.

«Ситуація на ринку праці залишається нестійкою. Лише керівники будівельних підприємств очікували на збільшення чисельності працівників. Натомість респонденти інших секторів прогнозували скорочення персоналу, хоча й нижчими темпами, ніж у попередньому місяці. Найстриманіші оцінки в керівників торговельних підприємств», – підсумували у Нацбанку.

Як повідомлялося, опитування проводилося з 5 до 23 серпня 2024 року. У ньому взяли участь 440 підприємств. Серед опитаних підприємств 43,6% – компанії промисловості, 29,1% – сфери послуг, 22,0% – торгівлі, 5,2% – будівництва; 31,1% респондентів – великі підприємства, 26,8% – середні, 42,0% – малі.

Новини

13 Вересня 2024

Болгарія продовжує переговори щодо продажу ядерних реакторів Україні

У серпні імпорт бітуму в Україну збільшився в півтора раза

Індія продовжила компенсаційні мита на імпорт труб з Китаю та В’єтнаму

На жодній електростанції не збудували другий рівень захисту – Кудрицький

Завод British Steel у Скантропі може зупинитися в разі закриття доменної печі

Voestalpine зупиняє завод у Лінці

Імпорт залізної руди до Туреччини збільшився на 58%

Як ефективно використовувати елеватори для зберігання врожаю

Європейські металурги планують скоротити обсяги виробництва через слабкий попит

В Укрзалізниці сподіваються на підняття тарифів ще до кінця року

З початку року імпорт майже вдвічі перевищив український експорт

Інгулецький ГЗК простоює через високі ціни на електроенергію

Європейська рахункова палата зафіксувала нераціональне використання коштів на зелене відновлення

Порти Великої Одеси можуть перейти на газову генерацію

Україна отримує аварійну допомогу електроенергії з трьох країн

Тайвань скорочує імпорт металобрухту

ВСІ НОВИНИ ⇢