НКРЕКП закликали відмовитись від планів уніфікувати тариф на розподіл електроенергії

Новини ТЕК
НКРЕКП закликали відмовитись від планів уніфікувати тариф на розподіл електроенергії

У листі Секретаріату Енергетичного співтовариства (ЕС) до НКРЕКП йдеться про те, що позиція Нацкомісії з енергетики відносно скасування диференціації тарифів залежно від напруги — необґрунтована, а сам намір незрозумілий для ЕС. Лист опинився в розпорядженні редакції РБК-Україна.

У Співтоваристві також нагадали, що основний принцип регулювання мережевих тарифів викладений у статті 18 Регламенту 2019/943, який, зокрема, передбачає, що тарифи мають відображати витрати, а також бути прозорими. 

Крім того, ЕС підкреслило, що тарифи на розподіл повинні враховувати використання мережі розподілу користувачами системи, відображати витрати й застосовуватися недискримінаційним способом. До того ж, витрати повинні компенсуватись тими споживачами, які використовували мережу — дотримання принципу каскадування. 

Відповідно до статті 18 Регламенту 2019/943 регулятор повинен враховувати найкращі практики стосовно методології тарифів на передачу та розподіл електроенергії, які узагальнює Агентство з питань співробітництва регуляторів енергетики (ACER), зазначається в листі. ACER надає офіційні рекомендації національним регуляторам, а вони, своєю чергою, дотримуються цих рекомендацій. 

Відповідно до звіту Агентства з питань співробітництва регуляторів енергетики, всі країни ЄС (крім Мальти) мають тарифи на розподіл, диференційовані відповідно до рівнів напруги. Схожої практики дотримуються і країни Енергетичного співтовариства. При цьому, кількість таких класів зазвичай перевищує три, тоді як в Україні їх лише два. 

Тому в ЕС наголосили, що Україні варто далі диверсифікувати систему класифікації споживачів за класами напруги, а не уніфікувати тарифну політику.  

Зазначимо, що Енергетичне співтовариство — це міжнародна організація, членом якої з 2011 року є і наша країна. Ключова ціль організації — це створення єдиного пан’європейського енергоринку, який базується на правилах і принципах внутрішнього енергоринку ЄС, а також адаптація країнами, які не є членами Євросоюзу, європейського законодавства у сфері енергетики.

Після призначення нового голови та членів, Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення повернутися до розгляду питання уніфікації тарифів на розподіл електроенергії.

Бізнес-асоціації України розкритикували таке рішення: згідно з попередніми оцінками, воно може призвести до збільшення  витрат на електропостачання для великих споживачів майже на 30 млрд грн. Це, своєю чергою, може спровокувати скорочення надходжень до держбюджету на 20 млрд грн, а валютної виручки від експорту — до 0,5 млрд гривень.

Новини

9 Вересня 2024

Китай вимагає консультацій з Канадою в СОТ щодо тарифів

Російські металурги виступають за антидемпінгове розслідування щодо імпорту з Китаю та України 

Укрзалізниця збиткова через зростання операційних витрат на 80% – експерт

Cleveland-Cliffs зацікавлений у придбанні металургійної компанії U.S. Steel

Centravis поставить нержавіючі труби німецькій Voss Fluid

Сухий порт у Вінниці прийняв перші вантажі

Китай додасть сталь, алюміній та цемент на вуглецевий ринок у 2024 році

В Україні зростає попит на вживані імпортовані легковики – Укравтопром

Україна в серпні експортувала товарів на $3,2 млрд – Мінекономіки 

З України виїхало майже 7 млн українців

Перемовини щодо продовження транзиту російського газу через Україну тривають

Ринок нержавіючої сталі в Індії зростатиме на 8-9% на рік

МВФ схилятиме Україну до девальвації гривні та підвищення податків – Bloomberg

Морські порти України цьогоріч переробили майже 67 млн тонн вантажів

МАГАТЕ, Франція й Енергоатом уклали угоду щодо підтримки українських АЕС

В Україні прискорилася промислова інфляція

ВСІ НОВИНИ ⇢